Така крупа з твердих сортів пшениці як булгур відома людям вже 3500 років. Ось тільки європейці її все ніяк не хотіли визнавати, хоча в світі з булгура готують не тільки каші, але і салати, а також супи. А ще булгур додають в м'ясний фарш замість рису, а в Туреччині дуже люблять плов з булгура і, звичайно ж, знаменитий салат Табуле.
Дивна назва, золотистий Колір, безліч корисних властивостей, обов'язковий інгредієнт салату Табуле - це все про булгур. Але ж це звичайна пшенична крупа, оброблена особливим способом. Так, зерна пшениці твердих сортів спочатку пропарюють, висушують, а потім позбавляють оболонки. До речі, саме завдяки попередній обробці парою булгур (навіть великий) вариться не надто довго, пише ресурс Online.UA
Зараз булгур користується популярністю в країнах Азії, на Балканах, Кавказі і східному Середземномор'ї. Але ж всім шанувальникам правильного харчування потрібно її включати в меню.
Найчастіше дієтологи радять їсти булгур при проблемах з нервовою системою, а мінеральні солі, які в ньому містяться, сприятливо впливають на шкіру і волосся.
Вся справа в тому, що булгур містить максимум вітамінів і елементів. У його складі є досить кальцію, заліза, магнію, калію, фосфору, натрію, цинку, а також вітамінів А, В1, В2, В3, В6, В9, В12, С, D, E, K. відповідно крупа корисна для м'язів і кісток, роботи шлунково-кишкового тракту, серця і судин.
Крім того, в булгурі міститься близько 65% від добової норми харчових волокон так необхідних для травної системи людини. Саме вони вбирають зайву рідину в організмі і захоплюють шлаки і токсини, тим самим виводячи їх назовні. З упевненістю можна сказати, що булгур – це в першу чергу своєрідний йоржик для шлунка.
Як кішка із собакою: знаки Зодіаку, які не зможуть побудувати гармонійні стосунки
Глава ГУР Кирило Буданов розповів про "Орешник" путіна, все не так просто: "Вони зовсім втратили розум"
Народилася красивою, але... Раміна Есхакзай розповіла, чи робила щось зі своїм обличчям
Урожай буде найбільшим серед сусідів: які 3 дерева потрібно висадити у листопаді і як правильно це зробити
Крім того, саме ця крупа має низький глікемічний індекс, тому булгур ідеальний продукт для людей, які страждають на цукровий діабет. Також його рекомендують при виявленні жовчних каменів і хвороби Альцгеймера.
Булгур володіє ще й такими корисними властивостями:
- позбавляє від головного болю і запаморочень;
- надає міцність зубам, нігтям і кісткам;
- систематичне вживання булгура сприятливо відбивається на стані волосся;
- повертає шкірі обличчя здоровий, сяючий вигляд, адже не дарма зародки пшениці додають в найдорожчі доглядають косметичні засоби;
- булгур забезпечує тривале відчуття ситості, більш низьке засвоєння калорій;
- служить для профілактики ракових захворювань;
- зменшує рівень холестерину.
ДО РЕЧІ, булгур легко засвоюється організмом, а за рахунок своєї користі його особливо рекомендують їсти спортсменам і людям, пов'язаним з важкою роботою і регулярними фізичними навантаженнями.
⠀ ⠀
Також варто знати, що крупа має низький глікемічний індекс, тому булгур ідеальний продукт для людей, які страждають на цукровий діабет.
А ось людям з непереносимістю глютену булгур протипоказаний, як і тим, хто страждає гастритом або іншими хворобами шлунково-кишкового тракту.
Раніше Hyser писав про продуктах харчування, які категорично не можна зберігати в холодильнику.
Нагадуємо, що медики розповіли, які продукти допоможуть повернути організм в колишнє русло після затяжних новорічних застіль.
Також наш портал інформував, чому заборонено зберігати яблука поруч з картоплею, і чим це загрожує.