Кожна господиня знає, що навіть найтонший шар накипу в чайнику створює сильний термічний опір і може призвести до його перегріву та поломки. Більше того, псується також і смак самої води, зовнішній вигляд (мало кому хочеться пити чай із "пластівцями"), не кажучи вже про збільшення витрати електрики. Ось чому потрібно знати, як швидко і легко позбутися накипу в чайнику.

У магазинах зараз продається велика кількість різних засобів по рятуванню чайників від накипу. Як правило, вони створюються на основі соди та певних кислот. Ось і виходить, що знаючи природу накипу, можна її позбутися не тільки дорогою хімією, а й тим, що є на кухні у кожної господині.

Довідка:

  • Накип в основному складається з карбонату кальцію та магнію. При взаємодії з лимонною, оцтовою, ортофосфорною або іншою кислотою важкорозчинні карбонати лужноземельних металів перетворюються на легкорозчинні солі. Наприклад, ацетати. Тому у боротьбі з накипом ефективні кислотні речовини, а для посилення реакції їх потрібно нагрівати.

Велика кількість органічних кислот містять огірковий та томатний розсоли. При нагріванні ці "компоненти" роз'їдають вапняний наліт і навіть іржу.

Як очистити накип розсолом

  • Підходить для будь-яких чайників.
  • Пропорції : чайник необхідно залити на ¾.
  • Плюси : простота, доступність.
  • Мінуси : не справляється із стійким нальотом, специфічний запах.

Розсіл містить молочну та оцтову кислоти. Наповніть чайник процідженим огірковим або помідорним розсолом, прокип'ятіть 20-30 хвилин.

Популярні новини зараз

Це буде ваша найздоровіша розсада: як правильно використовувати екстремальний спосіб з окропом

Доплати до пенсії: які види соціальної допомоги отримають пенсіонери

Полуницю не потрібно вкривати чим завгодно: секрети, які допоможуть відлякати гризунів узимку

Яйця, гречка, хліб, а тепер і молочка: ціни у супермаркетах продовжують підніматися

Показати ще

Після цього злийте розсіл з накипом і вимийте чайник м'якою губкою з засобом для чищення.

Втім, обманювати не будемо – для розсолу, особливо після новорічних свят, можна знайти й інше застосування, тоді як чайник можна очистити і лимонною кислотою, яка впорається з цим завданням навіть краще.

Читайте також:

Не кожен про це знає: як самостійно очистити бойлер від накипу

Готуємося до зими: які дрова дають найбільше тепла і не забивають димар

"Землі України знову зацвітуть": старець із гори Афон зробив пророцтво про закінчення війни