В умовах війни залишається актуальним питання, як знезаразити воду в домашніх умовах. Адже багато українців щодня мають проблеми з доступом до питної води через інтенсивні бойові дії, тому змушені використовувати воду з колодязів, систем централізованого водопостачання і навіть річок. Як захистити себе в такому разі та очистити життєво необхідну рідину самостійно, розповіли фахівці МОЗ .
"Споживання води з колодязів, прибудинкових свердловин і річок може бути потенційно небезпечним. Бактерії, які викликають захворювання, тривалий час живуть і розмножуються у воді. Тому воду з таких джерел необхідно очистити. Це можна зробити самостійно в домашніх умовах", - йдеться у публікації відомства . у Telegram.
Яку воду обов'язково потрібно очищати та як це зробити?
Перевірте запах: якщо є хімічний, бензиновий, трупний або інший неприємний запах, не слід використовувати таку для пиття або приготування їжі.
Спосіб 1: активоване вугілля
На 1 л води візьміть 5 пігулок і подрібніть. Для знезараження потрібно почекати щонайменше 8 годин.
Мобілізація прийде в дім тих, хто ухиляється: тепер за "вилов" беруться не лише ТЦК
Тариф на газ прийнято: у Раді визначили ціни на комунальні послуги
Чим замінити магазинні добрива: несподівані помічники з вашої кухні та навіть сміття
Гороскоп на квітень-2025 для всіх знаків Зодіаку: місяць кохання, удачі та можливостей
Наберіть половину або одну третю об'єм пляшки води і добре потрясіть її. Якщо на поверхні з'явилася піна – така вода непридатна для вживання.
Спосіб 2: йод
Цей метод фахівці радять використовувати у крайніх випадках, а особам із ураженою щитовидною залозою краще утриматися від вживання надмірних доз йоду.
На 1 л води достатньо буде 3-4 краплі йоду. Перед вживанням такої води потрібно почекати годину.
Оцініть воду за кольором та запахом: для цього подивіться на воду в білому або прозорому посуді – вода не повинна бути пофарбована.
Спосіб 3: таблетки з активним хлором
Перед застосуванням даного методу вивчіть інструкцію та дізнайтесь, на яку кількість розраховані таблетки та скільки часу знадобиться для знезараження.
Читайте також:
Ви робили це неправильно: чому насправді каву не можна заливати окропом
Названо дні, коли не можна мити голову: втратите удачу і почнуться фінансові труднощі
Ви дуже ризикуєте: який посуд не можна ставити в мікрохвильову піч