В Україні цифри щодо захворюваності коронавірусною інфекцією стрімко поповзли вгору. Тільки за останню добу медики діагностували понад 15,4 тисячі нових випадків, а в суботу було 22 тисячі.
Хоча ще в понеділок число хворих становило близько п'яти тисяч осіб, пише "ТСН".
Медики кажуть, що нова хвиля прямує із Заходу країни. Відсьогодні Івано-Франківщина вже стала "червоною". За нею слідом можуть стати "червоними" Рівненська, Львівська та Вінницька області.
Великою проблемою є той факт, що крім "коронавірусних" випадків додаються випадки захворювання на грип. Медики вже дали назву такому явищу - "твіндемія".
Імунолог Федір Лапій каже, що суворі карантинні обмеження сприяли тому, щоб знизити число хворих на грип. "Цього року в цьому сезоні поряд з COVID-19 ми також маємо багато підтверджених випадків грипу, які викликані грипом типу А", - розповідає він.
Разом з тим, медик каже,що людина може хворіти на грип та COVID одночасно. У Європі вже навіть назву цій загрозі дали - "твіндемія", і вона вкрай небезпечна. Ризик смерті зростає майже вдвічі. Але про введення локдауна уряд не говорить.
Відключення світла будуть довше: Укренерго терміново вводить жорсткі графіки – вже з сьогодні
Доплати до пенсії: які види соціальної допомоги отримають пенсіонери
"Мімоза" на столі більше не з'явиться: рецепт салату "Маркіза", який давно замінив радянську класику
Підгодуйте томати йодом і одразу отримайте 2 бонуси: навіщо це роблять досвідчені городники
У звіті Європейського центру профілактики та контролю захворювань йдеться, що "твіндемія" може призвести до повного перевантаження систем охорони здоров'я, адже на піку "коронавірусних" хвиль вони і так працюють на знос. Погіршує ситуацію поширення нового штаму "Омікрон".
З цієї причини лікарі одноголосно виступають за вакцинацію. Вони впевнені, що подвійна доза разом з бустерною спрацює.
Що стосується симптомів ковіда і грипу, то вони різні між собою. Від грипу піднімається висока температура, а при коронавірусної інфекції тримається в основному протягом тривалого часу на рівні 37,5.
При COVID крутить все тіло. А при грипі піднімається висока температура, яка досить швидко проходить.
Антибіотики при грипі А не подіють, адже це вірусне захворювання. Антибіотик може приписати лікар тільки якщо до захворювання приєдналася бактеріальна хвороба.
Раніше Hyser писав про те, що у ВООЗ очікують нові штами захворювань.
Також Hyser повідомляв, що Ляшко розповів про плани влади щодо вакцинації.
Нагадаємо, що у Києві вводять особливий режим.