У разі, якщо людина зробила перше щеплення, але пропустила друге, наслідки цього можуть стати для неї найбільш непередбачуваними.

Кандидат медичних наук, доцент кафедри дерматовенерології, алергології, клінічної та лабораторної імунології НУОЗ імені П. Шупика Бондаренко каже, що пропуск другого щеплення "утилізує" дію першого вже через місяць, пише "Обозреватель". Внаслідок цього ризики тяжкого перебігу захворювання і летального результату зростають.

"Якщо ми не будемо підтримувати рівень антитіл, відповідно, вакцина спрацювала вхолосту. Все, що витратила держава – коту під хвіст", – заявила вона.

За словами фахівця, та людина, яка не хворіла на ковід, але отримала першу дозу вакцини і не зробила повторну, "втратить" рівень антитіл вже через місяць.

"Після першої дози антитіла виробилися, але через якийсь час вони утилізуються і виводяться з організму. Рівень імуноглобулінів G в середньому починає зменшуватися через 3-4 тижні. У кого-то вони можуть затримуватися, у кого-то виводяться трохи швидше. Все залежить від імунної системи, від фагоцитозу, від виводять систем організму, але в середньому це місяць", - пояснила Бондаренко.

Вакцинація. Фото: скріншот YouTube-відео

Популярні новини зараз

У вас є 3 дні, а потім штраф: в Україні оновили правила мобілізації, що потрібно знати після отримання повістки

Відключення світла будуть довше: Укренерго терміново вводить жорсткі графіки – вже з сьогодні

Ну хоча б тут ціни радують: у супермаркетах подешевшав цукор, але борошно взяло курс на здорожчання

Хлопець Лесі Нікітюк розповів, як довго вони з нею разом: "Таке почуття, ніби..."

Показати ще

Медик попереджає, що другу дозу вакцини необхідно зробити якомога швидше в разі її пропуску - навіть якщо буде трохи з отрочкой. Лікар допускає відстрочку і в два-три місяці.

У той же час вона попереджає, що в такому випадку розраховувати на те, що людина буде максимально захищений від коронавірусу, можна не завжди.

"Якщо людина отримала першу дозу і через півроку зіткнувся з коронавірусною інфекцією, то, швидше за все, у нього буде такий же ризик, як у нещепленого. Якщо він зіткнеться через місяць або два, можливо, якийсь захист ще й буде. Але прогнозувати ніхто не зможе. Це ворожіння на кавовій гущі", – підкреслила Бондаренко.

Фахівець підкреслює, що найбільш розумно діяти рекомендаціям Міністерства охорони здоров'я стосовно календаря щеплень.

Раніше Hyser писав про те, що Ляшко розповів, коли області почнуть виходити з "червоної" зони.

Також Hyser повідомляв, що ще одна область готується до посилення карантину.

Нагадаємо, що МОЗ зробив гучну заяву.