Звичка спати на спині може бути небезпечна для здоров'я і загального стану організму. Чим саме загрожує нічний відпочинок в такій позі, детально розповів сомнолог Олександр Калінкін. Про це пише портал «Голос».

Фахівець пояснив, що на даний момент в науковому середовищі активно вивчається те, як на стан здоров'я людини впливає положення його тіла під час сну. Говорити про будь-які істотні відкриття-рано, але деякі висновки в цьому питанні експерти вже зробили.

Наприклад, любителям відпочивати лежачи на спині протягом тривалого періоду часу, сомнолог рекомендує відмовитися від цієї звички. Оскільки це може спровокувати різні захворювання.

В першу чергу, ризики пов'язані з дихальною системою. Так, людина, що спить на спині, схильний до апное – стану, яке являє собою короткострокову зупинку дихання. Крім того, нещодавно з'явилася інформація про те, що сон на спині сприяє розвитку серцево-судинних захворювань і навіть раку.

Експерт зазначив, що остаточно механізми цього негативного впливу на організм – до кінця не вивчені. Але не виключено, що при використанні особливо високої подушки, виникає сильний вигин в районі шиї, що в підсумку провокує венозний застій в шиї і розвиток серйозних недуг.

Крім того, під час сну на спині, людина схильна до хропіння. Це пояснюється тим, що в цій позі щелепа має властивість западати, що заважає правильному диханню.

Популярні новини зараз

Це буде ваша найздоровіша розсада: як правильно використовувати екстремальний спосіб з окропом

Ну хоча б тут ціни радують: у супермаркетах подешевшав цукор, але борошно взяло курс на здорожчання

Доплати до пенсії: які види соціальної допомоги отримають пенсіонери

Олексій "Позитив" Завгородній вперше зізнався, як освідчився Сахневич: обидвоє були в шлюбі

Показати ще

Але при цьому в деяких випадках лікарі все ж рекомендують спати на спині. Наприклад, якщо людина страждає від печії, то такий стан для сну - допомагає виключити здавлювання шлунка і не дозволяє кислоті підніматися до стравоходу.

Раніше "Hyser" писав про те, що лікарі розповіли, кому не можна їсти квашену капусту.

Також наш портал розповів про те, що названі продукти, які перешкоджають утворенню тромбів.

Нагадуємо, що лікарі назвали продукти, які провокують утворення раку грудей.