В Україні ведеться робота над впровадженням інноваційної системи мобілізації, яка базуватиметься на використанні сучасних цифрових технологій.
Це передбачає створення електронної системи призову збройних сил, яка замінить застарілі методи пошуку та заклику громадян для проходження служби.
Про це повідомляє today.ua.
Деталі плану були представлені членом комітету Ради з питань національної безпеки, оборони та розвідки Давидом Арахамією. \n
За його словами, метою нової системи є уникнення проведення рейдів вулицями для виявлення військовозобов'язаних громадян. Натомість буде впроваджено цифрову інфраструктуру, яка дозволяє ефективно керувати закликом та розподілом призовників.
Одним із ключових елементів нової системи є введення так званого "сертифікату захисника".
Цей документ видаватиметься чоловікам, які зобов'язані проходити службу в армії, і підтверджуватиме їх готовність до захисту батьківщини. Подібно до сертифікатів вакцинації від COVID-19, отримати "сертифікат захисника" зможуть як в офісах призовних комісій, так і через онлайн-платформи.
Помідори в маринаді: яскрава закуска, яка врятує ваш шашлик та настрій після тижня дощів
Ольга Фреймут: ботокс не для краси, а… від мігрені? І як це пішло не за планом
Друге життя банана: натуральне добриво, яке творить дива, як зробити
На фронті загинув зірка "Дизель Шоу": Україна не може змиритись з тим, що Макса Неліпи більше немає
Однією з головних переваг нової системи є можливість більш точного прогнозування числа призовників та визначення оптимальних термінів їхнього призову. Це дозволить державним органам ефективніше планувати та організовувати процес мобілізації у разі потреби.
Крім того, власникам "сертифікату захисника" надаватиметься інформація про передбачувані терміни їхнього призову заздалегідь, що дасть їм можливість підготуватися до служби.
Однак важливо зазначити, що у разі відмови від служби має передбачатися певний вид примусу.
Верховна Рада України працює над пошуком балансу між стимулюванням громадян до служби та покаранням за її ухилення, щоб забезпечити ефективний захист країни.