В Україні почав функціонувати перший проект мобільних аптек, призначених для забезпечення доступу до ліків у сільських районах, де немає звичайних аптечних пунктів.
Про це повідомляє УНІАН.
Ця ініціатива стала відповіддю на проблему доступності медичних препаратів у віддалених населених пунктах, особливо в умовах воєнного стану, а також на прифронтових територіях та у зонах надзвичайних ситуацій.
Перша мобільна аптека вже введена в експлуатацію у Харківській області та охоплює 80 населених пунктів.
Важливою частиною проекту є організація маршруту пересування транспортних засобів, що доставляють ліки до селищ та селищ без доступу до аптечних послуг. Цей маршрут розробляється з урахуванням потреб громад, виявлених сімейними лікарями, та забезпечує безпеку у відповідному регіоні.
Пацієнти у цих регіонах отримуватимуть інформацію про прибуття мобільної аптеки через своїх сімейних лікарів або місцеву владу.
Цей підхід дозволяє максимально адаптувати маршрут та пропозицію медичних препаратів під потреби конкретної громади.
Тепер буде легше: графіки відключення світла 23 листопада – Укренерго потішило українців
Відключення світла завтра, 22 листопада: Укренерго озвучив графіки – заряджайте павербанки та ліхтарики
Син Віктора Павліка заробляє гроші в 3 роки: Катя Репяхова розповіла, що робить
Полуницю не потрібно вкривати чим завгодно: секрети, які допоможуть відлякати гризунів узимку
Глава МОЗ висловив упевненість у тому, що завдяки цьому проекту жителі віддалених районів отримають необхідні медичні препарати, включаючи ті, що надаються за державною програмою "Доступні ліки", з мінімальною платою або навіть безкоштовно. Він також наголосив на важливості активної взаємодії бізнесу та інших учасників аптечного ринку для успішної реалізації та розширення ініціативи в різних галузях України.
Важливим аспектом функціонування мобільних аптек є суворе дотримання вимог ліцензійних умов, що передбачають наявність відповідного напису на транспортних засобах та обладнання всередині, таке як касовий апарат, холодильне обладнання та системи контролю температури та вологості повітря.
Заборонено продаж наркотичних засобів та психотропних речовин у мобільних аптеках.
Ця нова ініціатива спрямована на забезпечення доступності медичних послуг у сільських районах, де стаціонарні аптечні пункти відсутні, та наголошує на важливості спільних зусиль влади та підприємництва для забезпечення доступності лікарських препаратів у важкодоступних місцях.