Зимові морози можуть стати серйозним випробуванням будь-якого автомобіліста, особливо при спробі завести машину на холоді.
Саме тому досвідчені автомобілісти дали кілька корисних рекомендацій щодо вирішення цієї проблеми:
Підготовка акумулятора до холодної погоди
Акумулятор є одним із найуразливіших компонентів у холодну погоду. Якщо автомобіль простояв на холоді всю ніч, рекомендується увімкнути фари або радіо на кілька секунд, перш ніж намагатися запустити двигун. Це допоможе "розбудити" його. Якщо у вас старий або майже розряджений акумулятор, найкраще занести його на ніч у тепле місце.
Крім того, розгляньте можливість заряджання акумулятора заздалегідь, особливо якщо очікуються холоди. Для тривалих поїздок за місто переконайтеся, що акумулятор добре заряджений. Якщо він повністю розряджений, ви можете спробувати запустити автомобіль за допомогою прикурювача іншого авто або пускового пристрою.
Запуск двигуна в холодну погоду
Доплати до пенсії у березні: "потішить" не лише індексація - на туалетний папір буде
Перемир'я у 2025 році та "геніальний план Трампа": Кирило Буданов розповів про реальну ситуацію у війні
Поморозилися, а тепер готуйтеся пітніти: в Україну скоро увірветься потепління до +15, прогноз погоди
Перша батьківська субота 2025 року, М'ясопустна перед Масляною: коли буде і що заборонено робити
Перед запуском двигуна вимкніть усі електроприлади в автомобілі, щоб знизити навантаження на акумулятор. Якщо двигун не запускається відразу, уникайте постійного обертання стартера, щоб не перевантажувати систему.
Зачекайте близько 10 секунд і спробуйте ще раз. Якщо у вашого авто є механічна коробка передач, натисніть зчеплення, щоб від'єднати двигун від коробки передач. Це запобігатиме також обертанню стартером колінчастого валу, який може бути жорстким через густе холодне мастило.
Олія та свічки запалювання
Взимку рекомендується використовувати синтетичне масло, так як воно менше густіє, ніж звичайне масло при низьких температурах. Крім того, переконайтеся, що у вашому автомобілі встановлені якісні свічки запалювання, оскільки вони допоможуть забезпечити ефективне запалення паливно-повітряної суміші.
Прогрів двигуна
Також взимку важливо дати двигуну та трансмісії прогрітися протягом як мінімум 3-5 хвилин. Після цього ви можете почати рух, але уникайте різкого прискорення та гальмування протягом перших кількох кілометрів, щоб двигун та трансмісія повністю пристосувалися до холоду.
Нагадаємо, кожного українця з автомобілем буде оштрафовано: готуйте 340 гривень
Раніше «hyser» повідомляв, українцям дали 10 днів на заміну водійських прав: якщо у вас є авто - заплатіть великий штраф
Як повідомляв «hyser», як потрібно прогрівати авто за морозної погоди: двигун скаже "дякую" і заощадить гроші на ремонт