Запітнілі скла в машині - це поширена проблема, яка може виникнути в будь-яку пору року, але найчастіше зустрічається в осінньо-зимовий період і навесні через підвищену вологість і перепад температур.
Докладніше про те, що потрібно зробити, щоб у машині не запітніли шибки, читайте в нашому матеріалі.
Існує кілька причин, з яких скла в машині можуть запітніти:
- Підвищена вологість повітря зовні чи всередині салону. Якщо на вулиці сиро, то волога, що випаровується, наприклад, з одягу людей, утворює конденсат на вікнах. Також підвищення вологості повітря в салоні може бути спричинене надмірним потовиділенням пасажирів, мокрим взуттям або одягом, а також несправністю кліматичної системи.
- Негерметичність салону. Якщо ущільнювачі дверей або вікон пошкоджені або висохли, то салон може проникати волога ззовні.
- Неправильна робота кліматичної системи. Якщо піч або кондиціонер не працюють належним чином, вони не зможуть ефективно видаляти вологу з повітря в салоні.
Як запобігти запотіванню скла
Щоб запобігти запотіванню скла, необхідно виконувати такі дії:
- Зберігайте чистоту салону та скла. Бруд та пил перешкоджають циркуляції повітря, що може призвести до підвищення вологості в салоні.
- Регулярно змінюйте салонний фільтр. Салонний фільтр затримує пил та інші частинки, які можуть також сприяти підвищенню вологості повітря у салоні.
- Очищайте дренажні отвори. Дренажні отвори необхідні видалення конденсату із системи кондиціонування. Якщо вони забиті, то конденсат накопичуватиметься на склі.
- Використовуйте спеціальні засоби від запотівання скла. Ці засоби утворюють на скла тонку плівку, яка перешкоджає утворенню конденсату.
Народні засоби
Олексій "Позитив" Завгородній вперше зізнався, як освідчився Сахневич: обидвоє були в шлюбі
Вся правда їм приходить уві сні: 5 знаків Зодіаку, які бачать пророчі сни
Віра Брежнєва одразу після потяга несподівано опинилася у Києві: українці шоковані
Хлопець Лесі Нікітюк розповів, як довго вони з нею разом: "Таке почуття, ніби..."
Крім спеціальних засобів, від запотівання скла можна позбутися за допомогою народних методів:
- Натріть скло піною або гелем для гоління. Піна або гель для гоління утворюють на шибках тонку плівку, яка перешкоджає утворенню конденсату.
- Нанесіть на скло суміш гліцерину та спирту (у рівних пропорціях). Гліцерин перешкоджає утворенню конденсату, а спирт знежирює скло.
- Натріть скло лимоном. Лимонна кислота має антибактеріальні властивості і запобігає появі плісняви на склі.
В цілому, найефективніший спосіб запобігти запотіванню скла – це правильно використовувати кліматичну систему. Якщо ви регулярно виконуватимете профілактичні заходи, то зможете уникнути цієї проблеми.
Читайте також:
Щоб не потрапити в халепу: коли насправді потрібно переходити на зимову гуму
Рідко ламаються і недорогі в обслуговуванні: названо машини, які ніколи не підведуть
Такий би зараз виділявся на дорогах: як виглядав рідкісний мінівен ЗАЗ