Розробка нового позашляховика ЛуАЗ-1301 розпочалася у 1984 році з представлення першого дослідного зразка. Він мав повноцінний кузов зі скловолокна, що виключає необхідність у брезентовому верхі, і встановлювався на стандартне шасі 969. Для підвищення його характеристик усі чотири маточини коліс з барабанами були замінені на литі конструкції, оснащені дисковими гальмами.
Однак початковий прототип не зміг вирішити постійні проблеми з малопотужним та ненадійним 30-сильним двигуном повітряного охолодження.
У 1988 році був представлений другий прототип з новим шасі, що несе, з навісними пластиковими панелями. На ньому було встановлено вдосконалений двигун рідинного охолодження МеМЗ-245 об'ємом 1,1 літра та потужністю 53 кінські сили, взятий від моделі «Таврія». Ця модернізована версія також відрізнялася пружинною підвіскою з пневматично регульованим дорожнім просвітом, постійним повним приводом і міжосьовим диференціалом, що блокується. Дизайн салону також був запозичений у моделі Таврія.
Відключення світла завтра, 22 листопада: Укренерго озвучив графіки – заряджайте павербанки та ліхтарики
Ну хоча б тут ціни радують: у супермаркетах подешевшав цукор, але борошно взяло курс на здорожчання
Вся правда їм приходить уві сні: 5 знаків Зодіаку, які бачать пророчі сни
Готовий вивести війська з деяких територій: Reuters розповіли про поступки путіна
Після проведення випробувань кількох прототипів і доопрацювання технології виробництва прототип 2002 року було прийнято за основу для серійного виробництва. Планувалося оцінити майбутню машину в межах 3,0–3,5 тисячі доларів.
На жаль, позашляховик ЛуАЗ-1301 так і не надійшов у серійне виробництво. Завод-виробник втратив державну підтримку і переключився на складання більших агрегатів, таких як ВАЗ та УАЗ, що призвело до припинення проекту ЛуАЗ-1301.
Читайте також:
Путін уже хоче швидше все закінчити: що розповів Ердоган про їхні переговори
Смачніше ви ще не куштували: рецепт гарбузової піци з помідорами, сиром та паприкою
Астролог розповіла, коли Росія виведе свої війська з України: це справа кількох місяців