Про те, що доведеться всерйоз подбати про власне самопочуття і звернутися за кваліфікованою медичною допомогою більшість українців у віці до 40 років воліє не думати. Ось тільки здоров'я це не постійна величина, тому рано чи пізно до лікаря звертається кожен українець. Стало відомо про нюанси медичної допомоги в Україні після реформи.

Так, екс-міністр охорони здоров'я Олег Мусій розповів в ефірі "Апостроф LIVE" за яких умов можна отримати медичну допомогу за рахунок держави навіть у приватній клініці.

Ще донедавна державна система охорони здоров'я ефективно працювала тільки по дзвінку і на особистих контактах, проте все змінила медична реформа. Тепер установи охорони здоров'я при укладених контрактах з Національною службою здоров'я України (НСЗУ) надають послуги більш ефективно, тому що в разі розірвання Договору втрачають державне фінансування.

Олег Мусій радить українцям звертати увагу на наклейки на вході до медичних закладів "договір з НСЗУ". Саме в цьому випадку українці можуть розраховувати на весь перелік послуг, які входять до пакету первинної медичної допомоги, незалежно від форми власності медичного закладу.

Також в деяких приватних клініках можна отримати і безкоштовну спеціалізовану медичну допомогу, наприклад, інструментальні дослідження для ранньої діагностики онкопатології-мамографію, гістероскопію, гастроскопію, колоноскопію, цистоскопію і бронхоскопію. Для отримання таких послуг у приватних медзакладах безкоштовно, людина повинна мати е-направлення лікаря, з яким укладена Декларація.

"Я неодноразово кажу, що є 35 пакетів, які оплачує НСЗУ. І для НСЗУ, в принципі, не має ніякого значення, хто виконає медичну роботу-державна, Комунальна установа або приватна установа",-зазначив екс-міністр.

Популярні новини зараз

Тепер буде легше: графіки відключення світла 23 листопада – Укренерго потішило українців

Лимон для схуднення не вранці, а перед сном: як правильно вживати, щоб кілограми танули

У Софії Ротару з'явилися термінові справи в Москві: планує отримати щонайменше 500 тис. доларів

Ну хоча б тут ціни радують: у супермаркетах подешевшав цукор, але борошно взяло курс на здорожчання

Показати ще

До слова, Мусій Олег Степанович обіймав посаду Міністра охорони здоров'я України практично весь 2014 рік. Під час Євромайдану він входив до "медичної сотні", був координатором медичної служби Штабу національного опору.

Зазначимо, що Олег Степанович був не просто чиновником вищої гілки влади, він все своє життя присвятив охороні людського здоров'я. Так, закінчивши національний медичний університет ім. О. О. Богомольця за спеціальністю" Анестезіологія та реаніматологія " та Національну медичну академію післядипломної освіти ім.П. Л. Шупика за спеціальністю "Організація і управління охороною здоров'я", він постійно працював з людьми.

Раніше Hyser писав, що доктор Комаровський розповів, як змусити пенсіонерів вакцинуватися.

Нагадавши, Комаровський назвав умови, які допоможуть побороти коронавірус.