Це простий, але дуже ефективний засіб, який, безумовно, знайдеться в арсеналі кожної домогосподарки.
Адже вирощування помідорів, хоч і досить захоплююче заняття, потребує безперервного догляду та уваги.
Помідори – досить вибагливі рослини: нестача вологи може зменшити кількість та якість плодів, тоді як надлишок вологи може стати запрошенням для хвороб, таких як фітофтор.
Крім того, помідори потребують регулярного харчування, щоб забезпечити їх оптимальне зростання та розвиток. Однак для того, щоб дати рослинам все необхідне, не обов'язково вдаватися до дорогих добрив та хімічних препаратів.
Одним із найпростіших та найефективніших засобів для догляду за помідорами є розчин на основі харчової соди.
Цей розчин забезпечує надійний захист рослин від різних захворювань, шкідників та грибкових інфекцій.
Для приготування розчину вам знадобиться лише трохи харчової соди і вода. Просто розчиніть одну чайну ложку соди у 10 літрах води. При бажанні можна також додати невелику кількість дрібно нарізаного господарського мила, щоб поліпшити адгезію розчину до листя.
Грошей потребувати не будете: знаки Зодіаку, яких Зелена Змі в 2025 році обдарує багатством
Гідна страва для новорічного столу: рецепт салату "Сніжок" з куркою та кукурудзою, щоб хоч десь був сніг
У вас є 3 дні, а потім штраф: в Україні оновили правила мобілізації, що потрібно знати після отримання повістки
Полуницю не потрібно вкривати чим завгодно: секрети, які допоможуть відлякати гризунів узимку
Розчин використовується для обприскування кущів помідорів щотижня. Якщо ви помічаєте ознаки фітофтори або борошнистої роси на листі, збільште кількість соди до 1 столової ложки на 10 літрів води і продовжуйте обробку протягом двох місяців.
Щоб стимулювати раннє плодоношення, можна додати в розчин трохи олії та аспірину. Для цього в 10 літрів води додайте дві столові ложки олії та одну таблетку аспірину.
Важливо пам'ятати, що сода може змінювати кислотність ґрунту, тому починайте обробляти рослини лише через два-три тижні після їх висадки у ґрунт. Це допоможе уникнути можливих негативних наслідків рослин.