Вчені б'ють на сполох щодо потенційної екологічної кризи, оскільки вічна мерзлота в Арктиці продовжує танути, що може призвести до викиду величезної кількості ртуті в довкілля.

Ця стурбованість заснована на дослідженні Університету Південної Каліфорнії, опублікованому Environmental Research Letters, в якому вивчалося перенесення опадів у річці Юкон.

Дослідження було зосереджено на тому, як річка Юкон, що тече на захід через Аляску в Берингове море, руйнує вічну мерзлоту. Ця ерозія вивільняє опади в річку, які можуть містити значну кількість ртуті, накопиченої за тисячі років.

Ртуть є токсичним металом, і її викид у водоймища представляє серйозну екологічну небезпеку. У міру танення вічної мерзлоти та попадання цих опадів у річки та океани ртуть може забруднювати воду, що матиме далекосяжні наслідки для екосистем та здоров'я людини.

Арктика

Також ртуть може переміщатися харчовим ланцюгом, впливаючи на тендітні екосистеми Арктики. Здоров'я приблизно 5 мільйонів людей, які живуть там, які залежать від цих екосистем у плані харчування та засобів для існування, може опинитися під загрозою.

Популярні новини зараз

Тепер повістки вручатимуть по-новому: до чого слід готуватися

Перше кохання Насті Каменских: чому пара не склалась і ДТП, в якій загинула ціла родина

Тепер готую котлети тільки так: рецепт та секрети страви, про які ви не знали

Лукашенко зробив гучну заяву щодо війни з Україною: мабуть щось відчуває

Показати ще

Ця потенційна «ртутна бомба» може мати довгострокові наслідки, посилюючи і так значні проблеми, викликані зміною клімату в арктичному регіоні.

Дане дослідження наголошує на важливості моніторингу та пом'якшення впливу зміни клімату на навколишнє середовище, особливо в таких чутливих регіонах, як Арктика, де наслідки танення вічної мерзлоти можуть бути серйозними.

Читайте також:

Як зберігати картоплю, щоб вона довго не псувалась і не проростала: пролежить до глибокої весни

Розморожувати холодильник більше не доведеться: як фольга врятує вашу морозильну камеру

Більше ніколи не мийте автомобіль у спеку: чим це небезпечно і чому вам дуже щастило