В Інтернеті з'явилися рідкісні архівні фотографії перших прототипів ЗАЗ-1102 "Таврія", зроблені 1978 року, які дають змогу зазирнути на ранні етапи розвитку культового українського хетчбека.

Ці прототипи, що з'явилися на дев'ять років раніше за серійну модель, демонструють деякі помітні відмінності в конструкції.

На фотографіях концепт-кар ЗАЗ-1102 "Таврія" демонструє відмінні риси, відсутні у серійної моделі. Примітно, що він має іншу передню частину з вигнутим капотом і великими прямокутними фарами, що нагадують Vauxhall Chevette.

Таврія в 1978 році

У салоні прототипів є тахометр, якого немає у серійній версії. Автомобілі оснащувалися 1,1-літровим 50-сильним двигуном, що дозволяє розвивати максимальну швидкість 135 км/год.

Розробка "Таврії" розпочалася у середині 70-х років як наступниці "Запорожця". Початковий етап ознаменувався випуском передньопривідного седана ЗАЗ-1102 "Перспектива", готового до виробництва у 1976 році.

Популярні новини зараз

Польща зібралася перекрити кордон із Україною

Відключення світла завтра, 22 листопада: Укренерго озвучив графіки – заряджайте павербанки та ліхтарики

Вся правда їм приходить уві сні: 5 знаків Зодіаку, які бачать пророчі сни

Хлопець Лесі Нікітюк розповів, як довго вони з нею разом: "Таке почуття, ніби..."

Показати ще

Таврія в 1978 році

Однак влада затримала його випуск. До кінця 70-х модель еволюціонувала в хетчбек "Таврія". Було випущено одинадцять прототипів першої серії, і до 1982 дизайн придбав звичний вигляд, пов'язаний з "Таврією".

Таврія в 1978 році

Незважаючи на готовність, "Таврія" зіткнулася із тривалою затримкою виходу на конвеєр. Пріоритет віддавався більшій моделі подібного компонування – хетчбеку ВАЗ-2108. Лише після надходження у виробництво ВАЗ-2108, проект ЗАЗ-1102 "Таврія" отримав схвалення на серійне виробництво.

Читайте також:

Дуже потрібні працівники: українців запрошують до Польщі. Скільки платять та які є вакансії

Смартфон на колесах: перший автомобіль Xiaomi вперше показали до його прем'єри

Допоможе звичайний крохмаль: найефективніший спосіб, який допоможе відмити навіть 100-річний нагар із каструлі