Всі досвідчені автомобілісти знають, що літні покришки в холодну температуру "дубіють", через що погіршується зчеплення з дорогою та траєкторія їзди стає непередбачуваною. Ось чому сезонна заміна шин – традиційна та обов'язкова процедура для українських автомобілістів.

Зимова гума на колеса ТЗ має бути встановлена ​​в обов'язковому порядку з 1 грудня до 28 лютого. Глибина профілю має бути не менше 3 мм. Шиповані шини використовуються в період з 1 листопада по 31 березня зі швидкісними обмеженнями до 100 км/год на автобанах і до 80 км/год, якщо це дорога іншого значення.

І хоч "Правилами дорожнього руху" в Україні не регламентовано, коли міняти сезонні шини в автомобілях, але багато фахівців стверджують, що зимову гуму необхідно встановлювати, коли середньодобова температура приблизно дорівнює +7 градусам.

Однак важливо враховувати індивідуальні умови експлуатації кожної машини та регіональні особливості.

Так, якщо автомобіліст регулярно їздить на машині рано-вранці, пізно ввечері і вночі, то "перевзуватися" потрібно раніше. Наприкінці вересня – на початку жовтня вдень температура підвищується до 20–25 °C, але вночі може опускатися до 0…+5 градусів, і через низькі температури літня гума працюватиме не так ефективно, як зимова.

Відповідно, якщо водій експлуатує авто переважно вдень, то момент "перевзуття" можна трохи відкласти.

Популярні новини зараз

Хапайте мішки та запасайтеся: найпопулярніший у світі продукт стане "рідкістю" в Україні

Свинина під забороною на Новий рік: рецепт святкового салату "Грибна галявина" з унікальним маринадом для цибулі

Ось вам і друзі-сусіди: Польща має намір закрити весь кордон з Україною

Цей секрет новорічного салату ви і не знали: рецепт "Оселедця під шубою" для святкового столу

Показати ще

Регіональні особливості користування авто у різні сезони

Водночас треба пам'ятати, що у Карпатах чи північних областях перші заморозки та загалом осіннє похолодання розпочинаються раніше, тому й до сезонної заміни гуми готуватися потрібно заздалегідь.

Якщо ж йдеться про великі міста, центральні та південні регіони, то цей процес може зміщуватися на тиждень-два ближче до зими.

Цікаво, що в деяких договорах КАСКО може бути прописана обов'язкова дата, після якої застрахований автомобіль має бути "взутий" у зимову гуму, часто йдеться про 15 жовтня. А якщо це не зроблено, виплати можуть оскаржуватися.

Який штраф за їзду взимку на літній гумі в Україні
1 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення та вводиться штраф за їзду на літню гуму взимку. Його розмір встановлено на рівні 340 гривень.

Читайте також:

Не спалить свою машину: як правильно "прикурювати" акумулятор від іншого автомобіля

Невже можна буде спати ночами? Що відомо про додаткову ППО для України та для закриття неба

Її хотіли і депутати, і рекетири: як виглядав радянський саморобний автомобіль, який плутали з іномаркою

Це має знати кожен автомобіліст: як зупинити машину, якщо раптом відмовили гальма