У нашій країні облік природного газу вестиметься тепер на підставі європейських стандартів.
Повідомляється, що тепер споживання "блакитного палива" рахуватимуть в енергетичних одиницях, а не в одиницях об'єму, тобто в кубічних метрах, як було раніше, пише "РБК-Україна".
Дане рішення було підтримано народними депутатами у вівторок, 2 листопада. Вони проголосували за прийняття закону під номером 2553.
Стало відомо, які зміни після цього чекають на українців і як тепер вони платитимуть за газ.
На питання, навіщо змінили стандарти обліку газу, є відповідь і вона полягає в тому, що в нашій країні і країнах ЄС відрізняються підходи до обліку природного газу. У зв'язку з цим виникають певні адміністративні труднощі при оформленні імпортованого "блакитного палива" з Євросоюзу, а також при закачуванні в газосховища в режимі митного складу.
З цієї причини уряд і прийняв рішення зробити уніфікацію.
Абсолютно нова мобілізація: примусового призову більше не буде?
Пенсії хочуть знизити на 2300 гривень
21-річна донька Олени Кравець вперше заговорила про вагітність: "Хочеш продовжитись в комусь"
Які доплати до пенсії отримають українці – не густо, але на гречку, сіль та оцет вистачить
Вважається, що облік природного газу в енергетичних одиницях (кВт∙год) є більш об'єктивним, тому що "забезпечується більш коректне і справедливе ціноутворення, полегшується складання енергетичного балансу підприємств і стає більш прозорим аналіз ефективності використання газу в порівнянні з іншими енергоносіями".
Після прийняття закону українці побачать у своїх платіжках дані спожитого газу в двох одиницях виміру-в метрах кубічних і в одиниці виміру кіловат-годину (кВт∙год).
Споживачі зможуть не платити за газ, якщо він був не якісний або платити за нього меншу суму.
Завдяки даному нововведенню українці зможуть легше міняти Постачальника. Для цього їм не потрібна буде довідка від попередньої компанії. Більш того, зміна буде можлива навіть при наявності боргу.
Відтепер котельні ОСББ будуть прирівняні до підприємств теплокомуненерго (ТКЕ) і таким чином отримуватимуть газ по 7,42 гривні.
Регулятор НКРЕКП зможе встановлювати тариф на блакитне паливо для постачальника останньої надії (ПОН) і таким чином близько 600 тисяч домогосподарств зможуть отримувати газ за ціною не 16 гривень, а 7,96 гривні.
Раніше Hyser писав про те, які області заплатять за газ найбільше.
Також Hyser повідомляв, скільки українці заплатять за світло, воджу і газ у листопаді.
Нагадаємо, що зима вже близько, газ по тисячі доларів.