Кожен досвідчений городник знає, що на якість та кількість врожаю огірків істотно впливає їх своєчасне збирання. І справді, при необхідних підживленнях, правильному режимі поливу та своєчасних обробках від шкідників та хвороб можна збирати врожай з однієї рослини до 20 разів. Щоправда, робити це теж потрібно правильно.
Так, збирати огірки з грядки найкраще в ранковий час, коли рослини після ночі перебувають у охолодженому стані. Огірки, зняті рано вранці, краще зберігатимуться, а якщо збирати їх вдень і ще в спеку, то вони швидко стануть м'якими.
Крім того, не можна збирати огірки:
- після поливу;
- після дощу чи роси.
А ще важливо правильно знімати огірки, щоб не пошкодити батоги. Тому досвідчені городники огірки зрізають, а не зривають. У жодному разі не можна відкручувати плід, а також смикати або тягнути його на себе, намагаючись відірвати – так можна пошкодити стебло рослини.
Є, щоправда, спосіб збирання огірків без ріжучих предметів. Суть цього методу полягає в тому, що кисть руки потрібно перевернути долонею вгору, покласти плід на три пальці – мізинець, безіменний та середній; Далі підведіть під плодоніжку зігнутий у суглобі вказівний палець і м'яко штовхайте їм плодоніжку вгору, одночасно натискаючи на огірок великим пальцем. Використовуючи цей прийом, можна легко відокремити зеленець від плодоніжки, не пошкодивши місце їх зрощення.
Зібравши огірки, рекомендується віднести їх у темне прохолодне приміщення, загорнувши перед цим поліетиленову плівку.
Це буде ваша найздоровіша розсада: як правильно використовувати екстремальний спосіб з окропом
Доплати до пенсії: які види соціальної допомоги отримають пенсіонери
Полуницю не потрібно вкривати чим завгодно: секрети, які допоможуть відлякати гризунів узимку
Стосується всіх, у кого стоїть газова колонка або котел: більше ніяких "жартів", інакше будуть проблеми
Нагадаємо, що за розміром плоди огірка поділяються на зеленці (довжина 9-14 см), корнішони (5-9 см) та пікулі (3-5 см). Всі вони підходять для вживання у свіжому вигляді та для консервування.
До речі, огірки – культура для зберігання досить кіапризна. Так, у холодильнику ці теплолюбні овочі швидко гниють, а в теплі - швидко втрачають вологу та в'януть. Найкращою для зберігання огірків вважається температура в діапазоні плюс 12-14 градусів. У цьому необхідно підтримувати вологість лише на рівні 90-95%.
Щоб довше радіти зібраному врожаю, рекомендується огірки (як букет) поставити у воду. Для цього в плоску мисочку або лоток потрібно налити воду, щоб вона покривала дно на 1,5 - 2 см. Огірки ставимо "хвостиком" у лоток таким чином, щоб обрізки стебел знаходилися у воді. Потім лоток відправляємо у овочевий відсік. Важливо підтримувати рівень води, доливаючи її у міру випаровування.
Читайте також:
Його називають "домашній мохіто": рецепт смачного компоту з аґрусу - освіжає в будь-яку спеку