Тарифи на електроенергію утримуватимуть ще кілька місяців

Про те, що буквально через два місяці, енергопостачальні компанії почнуть поступово збільшувати вартість 1 кВт / години, і ціна зросте до 3 гривень, пише видання "UBR".

Ситуацію з цінами прокоментував Олексій Оржель, колишній глава Міністерства енергетика навколишнього середовища України. Як він вважає, положення про спеціальні зобов'язання(ПСО), в уряді можуть продовжити ще на два місяці, щоб не змінювати тарифи на електроенергію для побутових споживачів. Однак, варто враховувати, що в літній сезон, вартість електрики виростає, оскільки компаніям доводиться оплачувати відновлювану енергетику, через збільшену сонячної генерації. Тобто, енергопостачальні компанії будуть змушені звернутися за допомогою до держави, а якщо цього не зробити, то просто не залишиться ніяких коштів на закупівлю палива і критичний ремонт.

Платіжка. Фото: скріншот Youtube-відео

Цілком можливо, що спеціальні зобов'язання скасують, але не в повному обсязі, щоб поступово визначити, коли й на яку суму можна збільшувати тариф, після чого і зроблять це в примусовому порядку. Ймовірно, що повного скасування ПСО, коли ціна на електроенергію зросте до понад 3 гривень за 1 кВт/год не виникне, так що підвищення відбуватиметься поетапно.

В умовах постійних карантинних обмежень, рішення про різкий стрибок цін, з точки зору політиків, буде складно приймати - цієї осені такі зміни навряд чи приймуть, через те, що це вдарить по кишенях споживачів і миттєво позначиться на рейтингах будь-якої влади, але все ж без певного підвищення вартість неможливо збалансувати внутрішній ринок. Таким чином, ціну підтягнуть до 2-2,2 гривні за 1 кВт/год, щоб населення могло поетапно приймати такі збільшення.

Популярні новини зараз

Вигадав суїцид, бо було нудно: українець вирішив оригінально запросити поліцію на чай

Тепер буде легше: графіки відключення світла 23 листопада – Укренерго потішило українців

Це мають зробити всі клієнти ПриватБанку до 1 грудня 2024 року: що потрібно встигнути

У вас є 3 дні, а потім штраф: в Україні оновили правила мобілізації, що потрібно знати після отримання повістки

Показати ще

До слова, раніше "Hyser" писав про те, що ціни на тепло зростатимуть відповідно до вартості "блакитного палива".

Також раніше наш портал повідомляв про те, що у 2021 році, всі побутові споживачі будуть змушені платити за комунальні послуги майже на 100 мільярдів гривень більше, ніж у минулому.

А до цього ми розповідали про те, що через високу вартість "блакитного палива" у підприємств комунальної теплоенергетики немає коштів для проведення ремонту мереж та обладнання.