У нашій країні відкриють виставку, присвячену 35-річчю катастрофи на ЧАЕС

Про те, що у день Чорнобильської трагедії Державна архівна служба України організувала онлайн-світлини "Чорнобиль: 35 років пам'яті", повідомляється на офіційній сторінці організації.

На виставці будуть показані документальні свідчення з "зони відчуження", офіційні доповіді, протоколи засідань Комуністичної партії, доповідні керівництва ЧАЕС, написані після аварії, що сталася; фото, біографії та посвідчення ліквідаторів катастрофи, а також листи та екстрені повідомлення людей, які запропонували всеосяжну поміч постраждалим від глобального колапсу.

За словами глави Укрдержархіву Анатолія Хромова, наданий масив документів про аварію на ЧАЕС, повинен всебічно висвітлити обставини та наслідки найзначнішої катастрофи двадцятого століття, яка стала серйозним випробуванням не тільки для жителів України. Через те, що влада СРСР приховувала істину про трагедію, що сталася, цілий комплекс свідчень мав різні ступені секретності, одна після здобуття Україною незалежності, документи стали доступні для вивчення тільки частково опубліковані.

Вид зруйнованого енергоблоку № 4 Чорнобильської АЕС. Фото: archives.gov.ua

Зараз основною метою державної архівної служби України, заради пам'яті минулих і майбутніх поколінь, стало інформування всесвітньої спільноти про Чорнобильську катастрофу, небезпеку радіаційного зараження і негативний аспект людської діяльності, який зіграв далеко не останню роль у викликаній трагедії, і ліквідації її наслідків.

Популярні новини зараз

Гороскоп на завтра, 16 квітня: Меркурій переходить в Овна і готує пастку

Українцям виплатять по 2000 гривень на честь важливого дня: як отримати гроші

"Вогонь, скло і відвага": 13-річний школяр із Сум врятував пасажирів палаючого автобуса після ракетного удару

Оля Полякова зізналася, що вийшла заміж "по зальоту", вона в родині така не одна: "Мамо, чого руку не підняла?"

Показати ще

Фото виїзду жителів с. Яжберень Народицького району. Фото: archives.gov.ua

До експозиції увійшли документи з держархівів Житомирщини та Київщини, Центрального держархіву громадських об'єднань України та Центрдержкінофотофоноархіву України імені Г.С. Пшеничного.

Група ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Фото: archives.gov.ua

До слова, раніше "Hyser" писав про те, що українцям розповіли, як зменшити цифри в платіжках за блакитне паливо.

Також раніше наш портал повідомляв про те, що народний синоптик Леонід Горбань розповів про те, що в травні погода буде досить мінливою, тому цілком вірогідні та невеликі заморозки.

А до цього ми розповідали про те, що предстоятель Православної Церкви України Епіфаній пояснив, як пройде святкування Великодня в умовах карантину.