Українцям роз'яснили, чому суми в платіжках за електроенергію виявляються вищими за реальне споживання.
Тонкощі формування платіжок за електроенергію роз'яснили у прес-службі оператора системи розподілу електроенергії компанії Yasno.
Щомісяця оператором розраховується з урахуванням переданих клієнтом показань лічильника обсяг спожитої їм електроенергії. Кількість спожитих кіловат повинен передати або клієнт, або "розумний лічильник". Вони також можуть бути зафіксовані контролером у його особистому відвідуванні житла клієнта.
Якщо ж клієнт не передав показання вчасно, то оператором розраховується середньодобовий обсяг кіловат, які споживає домогосподарство. Основою для обчислення середньодобової витрати є два останні показання, які були зафіксовані у попередні періоди.
Різниця між цими показаннями ділиться на кількість днів, яка пройшла між їх фіксацією, і таким чином визначається середньодобове споживання енергії.
Після розрахунків, зроблених оператором системи розподілу, дані передаються компанії-постачальнику електроенергії. Він же, у свою чергу, формує на основі одержаних цифр рахунок для клієнта.
Якщо ви досить розумні, то ви зробите це: навіщо садівники обв'язують дерева колготками
Лимон для схуднення не вранці, а перед сном: як правильно вживати, щоб кілограми танули
У вас є 3 дні, а потім штраф: в Україні оновили правила мобілізації, що потрібно знати після отримання повістки
Хлопець Лесі Нікітюк розповів, як довго вони з нею разом: "Таке почуття, ніби..."
"Саме через несвоєчасну або нерегулярну передачу показань оператор системи розподілу змушений визначати обсяг „за середнім". Він може істотно відрізнятися від фактичного споживання, як у меншу, так і у більшу сторону. Відповідно, і сума в рахунку може не відповідати очікуванням клієнта ", - повідомляють у прес-службі.
Для запобігання переплат і отримання рахунку, що відповідає показанням лічильника, у компанії Yasno рекомендують дотримуватися своєчасності передачі показань лічильників.
"Однак якщо з певних причин (наприклад, за відсутності електроенергії) немає можливості зробити це у певний період, можна повідомити свідчення в інший час. Найголовніше - робити це регулярно, приблизно в однакові дати щомісяця, і тоді розрахунок обсягу споживання та сума до оплати будуть максимально точними", - пояснили в компанії.
Читайте також: