Про це повідомляють джерела InfoLight.UA у ГУР. Зазвичай розвідники не підтверджують і одночасно і не заперечують власні операції у тилу ворога, зазначаючи, що нафтопереробні заводи, які живлять російський військово-промисловий комплекс, є законною військовою метою України.

Хвиля ударів українських безпілотників нафтопереробними заводами в глибині Росії змусила Кремль захищати власну територію, водночас ведучи війну. Але ці атаки також призвели до неймовірного – найбільша нафтова держава світу залишилася без бензину, а місцеві ціни на пальне різко зросли, – пише Politico .

За даними уряду, ціни на дизельне паливо для російських споживачів різко зросли, збільшившись майже на 10 відсотків лише за останній тиждень. Витрати на бензин також досягли шестимісячного максимуму, збільшившись більш ніж на 20 відсотків з початку року, оскільки пропозиція скорочується і дедалі більше підприємств змушені призупиняти виробництво.

Минулої середи два сховища палива, що належать російському енергетичному гіганту "Роснефть", приблизно за 500 кілометрів від кордону з Україною, були серйозно пошкоджені безпілотниками. Цього року понад десять нафтопереробних заводів у дев'яти російських регіонах постраждали подібним чином, і офіційні особи у Києві заявили, що ця галузь є законною метою війни.

“Це схоже на комара – коли ви не можете його знайти, не можете убити, і він продовжує повертатися ніч за ніч, ви будете виснажені”, – сказав Філіп Інгрем, колишній офіцер британської військової розвідки та планувальник НАТО.

В результаті Москва скоротила експорт палива до майже історичного мінімуму, відвантаживши минулого тижня трохи більше 712 000 тонн дизельного палива та газойлю порівняно з більш ніж 844 000 за той самий тиждень у 2023 році.

Популярні новини зараз

Запишіть цей номер телефону: в Україні запрацювала важлива гаряча лінія щодо електрики в квартирах

Вода битиме фонтаном: як за допомогою простої хитрості очистити душ від нальоту та бруду

Такого ще не було: відомий український мер очолював цілу банду, яка займалася рекетом – він уже у кайданках

Спека дає про себе знати: у Росії вже назвали міста і країни, по яких Путін завдасть ядерних ударів

Показати ще

Для Москви це як політична, і військова проблема. Крім того, що дешеве паливо має важливе значення для військових зусиль Росії, воно є ключовою частиною пропозиції президента Володимира Путіна населенню, протиотруту від відставання у зарплатах та слабкому рублю.

Виграшна стратегія? Схоже, що ця тенденція збережеться в найближчому майбутньому.

Виступаючи перед місцевими ЗМІ цього тижня, Ігор Юшков, аналітик Фонду національної енергетичної безпеки Росії, сказав, що ціни навряд чи знизяться найближчим часом, і країні, можливо, навіть доведеться імпортувати бензин із запасів, що зберігаються в сусідній Білорусі.

Торік Москва змушена була запровадити заборону на експорт бензину та дизельного палива внаслідок дефіциту на внутрішньому ринку, де нормативні акти історично утримували ціни на низькому рівні, щоб заспокоїти автомобілістів та штучно стимулювати свій аграрний сектор.

Однак оскільки ціни на пальне на міжнародному рівні зростали, посередники наживалися, продаючи за кордон дешевий бензин, призначений для використання всередині Росії, створюючи бурхливий чорний ринок. Москва послабила заборону в листопаді, але була змушена знову запровадити її в березні через українські удари.

У той час як більшість західних країн припинили імпорт очищеного російського палива, такого як бензин та дизельне паливо, Об'єднані Арабські Емірати разом з кількома країнами Південної Америки та Північної Африки продовжують купувати його, щоб скористатися низькими цінами чи реекспортувати. Тепер Москві доведеться вибирати між максимізацією грошового потоку, що наповнює її військову скриню, або забезпеченням того, щоб її солдати та цивільні могли заправити свої танки.

"Фізичні санкції України можуть прискорити фактичні", - вважає експерт із російської економіки Міжнародного інституту стратегічних досліджень Марія Шагіна.

Київ виявив технологічну вразливість Москви, а удари українських безпілотників по російських нафтопереробних заводах прискорюють вплив західних санкцій, які призвели до того, що ці нафтопереробні заводи намагаються замінити західне обладнання, запчастини та програмне забезпечення.

Проте зусилля України перекрити потік палива та засобів, які Кремль використовує для вирішення смертей та руйнувань, викликали попередження з боку Сполучених Штатів, а чиновники, такі як міністр оборони Ллойд Остін, публічно застерігають від ударів, побоюючись перевернути світовий енергетичний ринок. Тим часом Москва активно націлена на українську інфраструктуру, зруйнувавши електромережу країни та зануривши мільйони людей у ​​темряву.

Київ пообіцяв зробити все можливе, щоби підірвати здатність Росії вести війну, незважаючи на попередження.

Удари "мають ефект, тому що вони руйнують нафтову інфраструктуру та іншу критично важливу національну інфраструктуру" , сказав Інгрем, колишній офіцер британської військової розвідки.

Він припустив, що ця стратегія вивчатиметься в академіях підготовки офіцерів у найближчі десятиліття.