Благовіщення – одне з найважливіших свят у православ'ї та католицизмі. Саме цього дня християни згадують про те, як архангел Гавриїл приніс 14-річній непорочній Діві Марії благу звістку про майбутнє народження в неї Ісуса Христа.

Благовіщення Пресвятої Богородиці – одне із 12 найбільших свят у православному календарі. До того ж воно третє за важливістю після Різдва та Великодня.

Що стосується релігійної складової, то Благовіщення згадується лише в одному з чотирьох Євангелій – в Євангелії від Луки, цю подію пророкували пророки Старого Заповіту. Так, Архангел Гавриїл явився Діві Марії в містечку Назарет, коли вона набирала воду з джерела.

Благовіщення Пресвятої Богородиці не перехідне свято, щорічно воно відзначається в один і той самий день - 7 квітня. У 2022 році ця дата випадає на четвер.

На Благовіщення відбувається святкова літургія, яка часто завершується хресним ходом та традицією – випускати у небо білих голубів. Ще б пак, саме білі голуби у синьому небі являються уособленням благої звістки. Також синій вважається кольором Богородиці, тому в цей день священики одягають блакитні ряси.

Молитва на Благовіщення Пресвятої Богородиці

Популярні новини зараз

Можете помилятися скільки захочете, але будьте обережні: 5 знаків Зодіаку, які можуть пробачити буквально все

Скорочення пенсій: кого позбавлять надбавок та знизять виплати

Індексація пенсій у 2025 році буде не такою, як очікувалося: з чим зіткнуться пенсіонери

До пенсії додадуть тисячу гривень: як оформити надбавки

Показати ще

"Славлю Твою благодать, Володарка, молю Тебе: збагати мій розум. Навчи мене йти прямо, слідуючи шляхом Христових заповідей. Пов'язана полонянками гріхопадінь, благаннями Твоїх полегши долю людську, Божа наречена. Бережи мене і вдень, і темною вночі, рятуючи мене від злих ворогів. Дала життя Бога, душу мою оживи, загублене пристрастями. Пресвята Діво, почуй голос непотрібного раба Твого. Сльози ллю перед Тобою, Пречиста, свою душу від скверни очищаю. Стогони від серця приношу. Визволи мене від капостей, ганебних душу, Христа старанно про це благаючи; Йому ж честь і поклоніння нині, і повсякчас, і на віки віків. Амінь".

За традиціями, у день Благовіщення не можна працювати, брати чи давати в борг, а їжу краще приготувати напередодні.

У наших предків вважалося, що на Благовіщення в будинку обов'язково має бути чисто. Це приверне в будинок благо та щастя.

При цьому, робити прибирання безпосередньо напередодні Благовіщення було небажано. Також день напередодні Благовіщення вважався небажаним для весняно-польових робіт. Замість цього рекомендувалося провести його в молитвах. Щоб очистити будинок від недобрих сил, у хатах палили свічки.

У Благовіщення дотримується великий піст: не можна їсти м'ясні і молочні продукти, а от риба і морепродукти в цей день дозволені.

У давні часи дівчата на Благовіщення не заплітали коси і не робили зачісок.

Погодні прикмети на Благовіщення дозволяли визначити, чи варто чекати рясного врожаю і яка погода буде на Великдень (Яке Благовіщення, така і на Великдень).

Прикмети на Благовіщення

  • Як проведеш Благовіщення, таким і весь рік буде.
  • Яке Благовіщення, такий і Великдень.
  • Якщо ніч на Благовіщення тепла, то і весна буде тепла.
  • Вранці туман – до великого розливу річок і струмків.
  • Сонячний, безхмарний день – до грозовому і пожежного літа.
  • Морозний день – до врожаю вівса.
  • Якщо пішов дощ, то вродить жито.
  • Якщо зірок на небі мало і яєць мало буде.

Читайте також: