Ні для кого не секрет, що працівниками Національної поліції України постійно здійснються рейди щодо дотримання карантинних обмежень "червоної" зони епідемічної небезпеки. При цьому деякі українці заявлять про порушення їхніх конституційних прав та свобод, називаючи вимогу про надання COVID-сертифікату чи довідки про вакцинацію розголошенням медичної таємниці. Хто правий, а что ні в даній ситуації, пояснили в МОЗ.
Станом на 8 листопада Україна майже вся в небезпеці. Так, "червона" зона карантину захопила аж 17 регіонів, а найжорсткіші обмеження не торкнулись лише трьох областей - Кіровоградської, Закарпатської та Тернопільської. В таких умовах влада пропонує лише один шлях повернення до звичного життя - вакцинацію. От тільки багато українців саботують вакцинацію і кричать про свої конституційні права. Саме їм дали роз'яснення в Міністерстві охорони здоров'я.
Так, стало відомо, що в документах про вакцинацію немає відомостей про звернення до лікаря чи діагноз людини, а тому порушення статті 39−1 Закону України "Основи законодавства України про охорону здоров’я" в частині, що пацієнт має право на таємницю про стан свого здоров'я, факт звернення за медичною допомогою, діагноз, а також про відомості, одержані при його медичному обстеженні відсутні.
Таким чином, правоохоронці під час перевірок дотримання карантинних правил можуть вимагати у громадян пред’явити COVID-сертифікат, не порушуючи при цьому ні Конституці України, ні інші нормативні акти.
"У разі, якщо ж відвідувачі певних закладів відмовляються їх надати, то суб’єкт господарювання має повне право відмовити у своїх послугах. У першу чергу йдеться про те, що всі установи мають дотримуватись правил роботи в час карантину, затверджених Постановою Кабміну № 1236", - пояснюють в міністерстві.
Отже, влада вкотре нагадує, що в "червоній зоні" епідеміологічної небезпеки без ковід-сертифікатів або без ПЛР-тестів не можна відвідувати ТРЦ, ресторани, непродуктові магазини та спортзали.
У вас є 3 дні, а потім штраф: в Україні оновили правила мобілізації, що потрібно знати після отримання повістки
Син Віктора Павліка заробляє гроші в 3 роки: Катя Репяхова розповіла, що робить
Це буде ваша найздоровіша розсада: як правильно використовувати екстремальний спосіб з окропом
Олексій "Позитив" Завгородній вперше зізнався, як освідчився Сахневич: обидвоє були в шлюбі
Також люди без довідок про вакцинацію не можуть поїхати до іншої області автобусом чи потягом.
Разом з тим норма про наявність документу про вакцинацію не поширюється на відвідування банків, АЗС, ветеринарних магазинів, аптек та всіх продовольчих магазинів на будь-якому рівні епіднебезпеки. Тобто у вказаних закладах ніхто не може перевіряти у відвідувачів наявність документу про щеплення.
До слова, коронавірус в Україні не припиняє поширюватися. Так, тільки за останню добу медики зафіксували 13 тисяч 68 нових підтверджених випадків хвороби. В тому числі китайським вірусом заразилися 790 дітей та 145 медпрацівників і на жаль від ускладнень померли 473 людини. Найбільше нових випадків зафіксувано в Одеській, Харківській та Дніпропетровській областях.
Раніше Hyser писав про те, що Ляшко розповів, за яких умов буде запроваджено загальний локдаун.
Також наш портал писав, що влада "проговорилася" про карантинні плани.
Нагадаємо, отримати ковід-сертифікат стане ще легше.