Як повідомляє Центр інформації УПЦ, згідно з церковним переданням, смерть апостолів відбулася або в один день, або з різницею в один рік.

Апостол Петро народився у сім'ї рибалки і був братом апостола Андрія Первозванного, який і привів його до Христа. З народження він був названий Симоном. Іменем Петро, що у перекладі з грецького означає «камінь», його назвав Христос за особливу відданість і віру, на основі якої обіцяв створити Церкву.

Петро першим з апостолів прийшов до гробу Спасителя і побачив воскреслого Іісуса. Коли перед розп'яттям Христа взяли під варту первосвященники, Петро тричі відрікся від Господа, як Той і пророкував йому. Але Петро розкаявся та спокутував свою зраду тим, що став полум'яним проповідником Христової віри.

Після П'ятидесятниці - зішестя Святого Духа на апостолів - своєї першою проповіддю Петро навернув до Христа три тисячі чоловік. Його місіонерський шлях супроводжувався чудесами і зціленнями.

До наших днів дійшли два Соборні послання апостола Петра. Вони включені у Новий Завіт.

За євангельське проповідування Петро прийняв мученицьку смерть і був розп'ятий на хресті. Розіп'яли апостола вниз головою на його власне прохання: він вважав себе негідним бути розіп'ятим так само, як Господь.

Популярні новини зараз

Гороскоп на завтра, 9 квітня: Місяць у Діві вичавить останні соки – підготуйтеся сьогодні

Подарунки, сварки та талант Полякової: як Оля витрачає гроші чоловіка і чому вони мало не розлучилися

Шоколадно-банановий рай: рецепт простого кексу, від якого неможливо відірватися

Як отримати врожай огірків, щоб сусіди втрачали спокій та сон, цей найбільший секрет городників

Показати ще

Апостол Павел не був учнем Христа під час Його земного життя. Савл - таке ім'я у нього було до навернення до християнства - навіть брав участь у переслідуваннях християн. Одного разу, коли Савл прямував у справах в Дамаск, до нього звернувся Сам Бог, закликавши до апостольського служіння. Після цього він прийняв хрещення.

За довгі роки життя і проповіді апостол Павел написав 14 послань; вони включені в Новий Завіт.

Павел був не раз заарештований і після останнього ув'язнення прийняв мученицьку смерть від меча. Його не розп'яли, бо він не був рабом, а був римським громадянином. Сталося це недалеко від Риму у 67 році, у період царювання імператора Нерона.

Вшановувати святих Петра і Павла стали відразу після їх страти. Першу ікону святих апостолів на Русь привіз святий рівноапостольний князь Володимир - з Корсуні. Потім цю ікону принесли в дар Новгородському Софійському собору, у якому до наших днів збереглися фрески XI століття із зображенням апостола Петра.

Сьогодні день небесного покровителя святкує намісник Києво-Печерської лаври, митрополит Вишгородський і Чорнобильський Павел (Лебідь), постійний член Священного Синоду, вікарій Митрополита Київського і всієї України, голова Комісії у справах монастирів УПЦ.