Шведська влада всерйоз задумалася про нестандартний підхід до міграційної політики: не впускати, а допомагати їхати .
І не просто допомагати, а — щедро оплачувати квиток додому .
Про це повідомив прем'єр-міністр Ульф Крістерссон в інтерв'ю Euronews , наголосивши: «Абсолютно необхідно встановити контроль над міграцією».
За його словами, чинна система практично не працює: у 2023 році із 70 заявок на добровільний від'їзд схвалили лише одну. Така статистика поставила під сумнів ефективність програми та підштовхнула владу до кардинальних заходів.
Чому така щедрість?
Крістерсон відкрито визнав, що його уряд надихнувся закордонним досвідом — можливо, деякими успішнішими програмами репатріації. Хоча він не уточнив, про які саме країни мова йде, зрозуміло одне: Швеція хоче переламати ситуацію, в якій не може ні інтегрувати прибулих, ні стимулювати їх до добровільного повернення.
Європейська країна готова щедро платити українцям за від'їзд: допомога біженцям може зрости у 34 рази
Подвійна підтримка: в Україні запроваджують нове право на дві пенсії, хто отримає
Два томати в одну лунку: чому не варто повторювати помилки дачників-експериментаторів
Українців знову можуть чекати відключення світла цього літа: що відбувається з енергетикою країни
Що отримають ті, хто зважиться на від'їзд?
Окрім значної суми до кишені, мігрантам, ймовірно, будуть надані і додаткові заходи підтримки: квитки, допомога в адаптації на батьківщині, можливо навчання чи професійна переорієнтація. Все це – за рахунок шведського бюджету.
Політичний сигнал
Для багатьох ця ініціатива — не просто економічний крок, а чіткий політичний сигнал: Швеція хоче скоротити кількість нелегальних мігрантів та покращити контроль за потоками. Такий підхід викликав бурхливі обговорення як у країні, і її межами. Одні називають це розумним рішенням, інші - "оплачуваною депортацією".
Читайте також:
Бронь анулюють: на кого чекає мобілізація.
Подвійна підтримка: в Україні запроваджують нове право на дві пенсії, хто отримає.