Так, еколог, директор Київського еколого-культурного центру, заслужений природоохоронець України Володимир Борейко заявив, що кожен російський удар прицільно завдається українській екології, адже внаслідок вибухів атмосфера забруднюється шкідливими речовинами і це призводить до утворення кислотних дощів, які означають загибель сільськогосподарських культур, соснових насаджень тощо.
В якості доказу він нагадав, що свого часу Леонід Кучма заради ефектності військових парадів наказував розганяти хмари над небом Києва. Хмари бомбили спеціальними невеличкими ракетами, і потім довго не було дощу.
Експерт підштовхує до думки, що якщо маленькі ракетки створюють такий ефект, то навіть важко уявити яким чином діють великі балістичні ракети.
За його словами, нормально, коли спека змінюється дощем, потім під впливом сонячних променів земля висихає, знову з'являються хмари, знову йде дощ. Але липень 2024 року показав, що навіть тижні можуть проходити без дощу, а все тому, що порушено природний процес утворення дощів.
Спека, яка не так давно завітала в Україну, коли було побито десятки температурних рекордів, якраз є наслідком воєнних дій, передусім ракетних ударів, переконує Володимир Борейко.
Крім того, еколог звертає увагу, що у моря регулярно потрапляють нафтопродукти з кораблів, збитих літаків та іншої військової техніки. Російські військові руйнують прибережну інфраструктуру, зокрема очисні станції. А ще знищують природно-заповідні фонди на берегах Чорного та Азовського морів.
Доплати до пенсії: які види соціальної допомоги отримають пенсіонери
Вся правда їм приходить уві сні: 5 знаків Зодіаку, які бачать пророчі сни
Яйця, гречка, хліб, а тепер і молочка: ціни у супермаркетах продовжують підніматися
Які рослини в жодному разі не можна обрізати восени: моліться, якщо ви це зробили
До слова, за понад 800 днів повномасштабної війни експерти задокументували більше ніж 3,5 тис. випадків руйнування заповідників, забруднення води, мінування полів та випалювання лісів. У профільному українському міністерстві підрахували: збитки, завдані екосистемам України, перевищують 2 трлн грн.
Читайте також:
Як швидко позбутися мурах та слимаків на ділянці: купіть цей засіб у будь-якій аптеці
Терпіти вже не виносимо: синоптик засмутила прогнозом з пекельної спеки - коли це закінчиться