Чомусь вважається, що зібрати добрий урожай картоплі на маленькому городі складно, адже площа не дозволяє "розігнатися". Саме тому варто знати про пару секретних прийомів, які гарантовано підвищать урожайність практично вдвічі.

Більшість українців упевнена, що вирощування картоплі процес не складний. Достатньо посадити бульби вчасно у ґрунт, забезпечити догляд протягом вегетаційного періоду, а восени зібрати врожай. А ось яким він буде – питання відкрите. Багато хто впевнений, що для отримання великого врожаю досить просто вибрати хороший сорт картоплі та захищати її від шкідників. Як виявилося, ці умови не є гарантією того, що зусилля з вирощування овочів виправдаються.

Наприклад, не всі дачники видаляють квітки картоплі, що є великою помилкою. Справа в тому, що квітки картоплі не потрібні, адже вони не відіграють ролі в процесі формування коренеплодів.

Ось і виходить, щоб картопля сфокусувалась на формуванні бульб, потрібно видалити квітки. І справді, коли картопля цвіте, то на розвиток суцвіть та їх підтримання йде близько 30% поживних елементів.

До речі, є ще кілька причин, чому суцвіття краще обривати:

  • для збереження крохмалю та смакових якостей у коренеплодах;
  • для захисту від комах та шкідників;
  • для поліпшення наступної сівозміни;
  • при вирощуванні в неродючому ґрунті для збільшення кількості бульб.

Водночас важливо пам'ятати, що в процесі обривання квіток картопляний кущ отримує травму, тому йому потрібні будуть сили на своє відновлення. Тож робити це потрібно дуже акуратно.

Популярні новини зараз

Відключення світла будуть довше: Укренерго терміново вводить жорсткі графіки – вже з сьогодні

Ну хоча б тут ціни радують: у супермаркетах подешевшав цукор, але борошно взяло курс на здорожчання

Готовий вивести війська з деяких територій: Reuters розповіли про поступки путіна

Підгодуйте томати йодом і одразу отримайте 2 бонуси: навіщо це роблять досвідчені городники

Показати ще

А ще щоб отримати великий урожай картоплі, то йому потрібно періодично підгодовувати овоч мінеральними та органічними добривами: азотовмісними добавками, деревною золою, курячим послідом.

Для підвищення врожайності досвідчені городники проводять підживлення листом. Потрібно змішати у відрі з водою одну велику ложку монофосфату калію та два грами борної кислоти.

Також для гарного врожаю можна проводити підживлення по листку, використовуючи комплексний склад із суперфосфату (20 г), мідного купоросу (0,1 г), хлористого калію (2 г) та аміачної селітри (2 г). Ці добрива необхідно розвести в 10 л води та використовувати для обприскування.

Читайте також:

Результат вас здивує: чим потрібно підгодувати перець, щоб він виріс розміром із два кулаки і був солодким

Це дуже тривожний дзвіночок: що означає, якщо на вашій ділянці почав рости чистотіл

Господиням на замітку: у якому посуді не можна варити варення - вже за тиждень воно у вас скисне