Спека в Україні продовжується. Так, щодня синоптики фіксують аномально високі значення температури. Наприклад, у Києві температурні рекорди оновлювалися шість днів поспіль. Зокрема, максимальна температура води в Дніпрі біля столиці досягала 29,0 градусів тепла, що перевищило рекорд 2010 року. У таку погоду багато хто рятується від спеки у своїх автомобілях за допомогою кондиціонерів. При цьому слід пам'ятати, що прохолода в машині зберігається лише під час руху, а під час стоянки автомобіль здатний розжаритися навіть до 65 градусів.
Так, у літню спеку, коли температура всередині автомобіля може досягати небезпечних висот, важливо пам'ятати про те, що в машині не слід залишати певні речі.
Тварини
Власникам собак і котів необхідно знати про фатальні наслідки тривалого перебування тварин у розігрітих авто . Так, залишена в салоні тварина не може самостійно вибратися або хоча б відкрити вікно. Це може спричинити трагічні наслідки.
Електронні пристрої
Смартфони, планшети, ноутбуки та інші електронні пристрої можуть перегріватись і вийти з ладу під час тривалого перебування у спеці. Високі температури можуть негативно вплинути на батареї, екрани та інші компоненти електроніки. Більше того, перегрівання АКБ може призвести до вибуху або займання.
Відключення світла завтра, 22 листопада: Укренерго озвучив графіки – заряджайте павербанки та ліхтарики
Відключення світла будуть довше: Укренерго терміново вводить жорсткі графіки – вже з сьогодні
Олексій "Позитив" Завгородній вперше зізнався, як освідчився Сахневич: обидвоє були в шлюбі
Стосується всіх, у кого стоїть газова колонка або котел: більше ніяких "жартів", інакше будуть проблеми
До речі, звичка не залишати цінну техніку в автомобілі допоможе також уникнути крадіжки та розбитих вікон.
Вогненебезпечні матеріали та аерозольні продукти
Запальнички, балони з газом та легкозаймисті рідини можуть спричинити пожежу в салоні автомобіля.
Також можуть перегрітися і вибухнути:
- дезодоранти;
- аерозолі-спреї;
- газовані напої у металевих банках.
При розриві балончика шматочками тари легко ушкоджується обшивка салону, крісла, пластик та скла.
Препарати
Багато ліків можуть бути зіпсовані високими температурами, особливо якщо вони зберігаються в автомобілі протягом тривалого часу. Це може призвести до втрати їхньої ефективності або навіть до небезпечних хімічних реакцій. Особливо це стосується рідких лікарських засобів.
До речі, до цієї групи ризику відноситься і різного роду косметика: пляжна, декоративна, лікувальна.
їжа та напої
Залишення їжі або напоїв у спеку може призвести до їх швидкого псування та виникнення бактерій через високі температури, через що людина може отруїтися. Особливо вразливі до цього молочні продукти, м'ясо, яйця та інші продукти, що швидко псуються. Водіям слід зберігати продукти у сумках-холодильниках.
пластик
При сильному нагріванні пластик виділяє небезпечні речовини, які можуть завдати шкоди здоров'ю людини.
Речі зі спортзалу чи басейну
Поєднуючи роботу та заняття спортом, ми отримуємо сумку з мокрим та спітнілим одягом – не варто її залишати в машині на довгий час. Через це в салоні може з'явитися стійкий, неприємний, важковиводимий запах. Крім того, по всьому салону можуть поширитись бактерії.
Досвідчені водії радять, що якщо все-таки є необхідність тримати в машині щось із "заборонених" предметів, то потрібно шукати для них прохолодніші місця – наприклад, під сидінням або в багажному відсіку, де менше сонця і нижча температура.
Читайте також:
Путін в істериці: наказав бити дронами по українських полях, щоб спалити весь урожай