В Україні у більшості областей оголошено на кілька днів найвищий рівень пожежної небезпеки. Все через аномальні температури повітря. Українці також порушують деякі правила, тим самим додаючи роботи пожежникам.
Так, наприклад, минулими вихідними на острові Хортиця виникла масштабна пожежа: там горіла суха трава, очерети та чагарники загальною площею 4 га.
Слід зазначити, що фахівці ДСНС виявляють пожежі та випадки спалювання сухої рослинності за допомогою безпілотників. Потім вони ідентифікують порушників, щоб притягнути їх до відповідальності, а під час воєнного стану штрафи є чималими.
Так, у деяких випадках штрафи за підпал трави та листя можуть перевищити 100 тис. грн.
"За порушення передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу. В умовах військового стану підпали також можуть трактуватися як диверсії", – йдеться у роз'ясненні Київської міської державної адміністрації ( КМДА ).
За спалювання трави, листя, сміття та іншої рослинності в Україні передбачено штрафи: для громадян від 3060 до 6120 грн. , для посадових осіб - від 15 до 21 тис. грн . Якщо вогонь поширюється на великі площі (наприклад, поля, луки та пасовища) або території природоохоронних зон, штрафи можуть бути збільшені.
Олексій "Позитив" Завгородній вперше зізнався, як освідчився Сахневич: обидвоє були в шлюбі
Полуницю не потрібно вкривати чим завгодно: секрети, які допоможуть відлякати гризунів узимку
Стосується всіх, у кого стоїть газова колонка або котел: більше ніяких "жартів", інакше будуть проблеми
Хлопець Лесі Нікітюк розповів, як довго вони з нею разом: "Таке почуття, ніби..."
Найбільші штрафи, у розмірі від 90 до 150 тис. грн. , накладаються за знищення або пошкодження лісових насаджень, зелених зон навколо населених пунктів та вздовж залізничних колій. У разі смерті людей під час пожежі також можливе покарання у вигляді позбавлення волі на строк від 2 до 5 років .
Нагадаємо, що надзвичайна пожежна небезпека – погодні умови, за яких поєднання високої температури повітря та бездощової (сухої) погоди призводить до високої ймовірності виникнення та швидкого поширення лісових пожеж за наявності джерел загоряння (відкритого вогню). p align="justify"> Показник напруженості природної пожежної небезпеки (К), яким визначається клас пожежної небезпеки, знаходиться в межах від 5000 до 20000 градусів.
Читайте також:
На спеку розморило: Медведєв проговорився щодо планів Путіна - Україна не повинна бути на карті
Чим підгодувати буряк влітку, щоб він був великим, соковитим і солодким: ви хвалитися цією хитрістю