Кожна людина знає, що молочні продукти є важливим джерелом насичених жирів, холестеролу і значної кількості білків, а отже, коров'яче молоко є невід'ємною частиною щоденного раціону.

І справді, на сьогоднішній день коров'яче молоко вже досліджене досить ретельно, його хімічний склад та фізичні властивості давно відомі, ефективність доведена.

Так, молоко на 87,25 % складається з води, на 3,2 % з білків, 3,75 % – жирів, 4,9 % – лактози і на 0,8 % з золи.

Калорійність на 1 л становить 685 ккал.

Жир молока засвоюється організмом людини на 96-97 %.

До складу молока входить більше 20 жирних кислот, в тому числі і незамінні, а ще цілий ряд вітамінів, зокрема К2, який приймає участь у регулюванні метаболізму кальцію, має важливе значення для здоров’я кісток і запобігає серцевим захворюванням. Вуглеводи в молоці представлені молочним цукром – лактозою, яка добре засвоюється організмом та надає молоку солодкуватий смак.

Популярні новини зараз

Зробіть цей манікюр вже у грудні: які кольори принесуть успіх із грошима

Глава ГУР Кирило Буданов розповів про "Орешник" путіна, все не так просто: "Вони зовсім втратили розум"

Урожай буде найбільшим серед сусідів: які 3 дерева потрібно висадити у листопаді і як правильно це зробити

"Мімоза" на столі більше не з'явиться: рецепт салату "Маркіза", який давно замінив радянську класику

Показати ще

От тільки дуже часно натуральне молоко розбавляють водою, що зменшує його користь. Визначити якість купленого молока і з'ясувати, чи не було воно розбавлене водою можна в домашніх умовах за допомогою простих засобів, які зазвичай є під рукою.

  • Спосіб зі спиртом

Для такого контролю якості зовсім не обов'язково використовувати цілий пакет або пляшку молока - можна відлити в ємність невелику кількість, близько 50 грамів.

У нього додаємо спирт за такими пропорціями: 2 частини спирту на 1 частину молока. Після цього потрібно закрити суміш в банку і ретельно заважати протягом 1 хвилини.

Потім - різко виливаємо на тарілку і спостерігаємо: якщо молоко якісне, протягом декількох секунд повинні створюватися молочні згурдки. Чим більше молоко розбавлене водою, тим довше триває цей процес.

  • Метод з водою

Беремо склянку звичайної теплої води, і потроху ллємо туди молоко. Знову ж таки - для експерименту його потрібно зовсім не багато.

Перевіряємо: чисте молоко спливе на поверхні, а розбавлене - змішується з водою.

  • За допомогою йоду

Якщо в молоко додати парочку крапель йоду, можна визначити наявність в ньому крохмалю, який можуть додавати в напій, щоб той здавався зовні більш густим.

Спостерігаємо: якщо крохмаль в молоці є, то рідина набуває блакитного відтінку. А якщо молоко стало жовтим - все з напоєм добре.

  • Лакмус для молока

Є ще такий спосіб перевірки якості, більш ретельний. Для цього буде потрібно лакмус-індикатор, який зазвичай продається в аптеках. Такий просочений лакмусом папір використовують для визначення реакції середовища. А саме: в кислому середовищі лакмус стає червонуватим, в лужному - синюватим, а в нейтральній набуває фіолетового відтінку.

Для перевірки молока потрібно змочити індикатор в склянці з напоєм і почекати пару хвилин. Якщо з'явився синій колір, це вказує на наявність соди, якщо червоний - кисле середовище, що може свідчити про додавання кислот для відбілювання молока. Кращий результат буде тоді, коли колір індикатора не змінюється.

Читайте також:

Такої смакоти можна з'їсти 3 качана поспіль: рецепт кукурудзи вареної в молоці

Навіть діти не розпізнають каверзу: як приготувати домашній твердий сир з молока, сметани та яєць

Захочеться їсти один за одним: рецепт млинців на молоці

Справжні ласощі для ласунів: рецепт кульок зі згущеного молока. Робляться на сковорідці