Ніхто не стане сперечатись, що досить часто трапляються випадки, коли отримавши платіжку за світло споживач дивується виставленій сумі до сплати. У цьому випадку хтось вважає, що контролер помилився, а дехто припускає, що хтось краде в нього електроенергію. Проте, як правило, причина полягає у несвоєчасній передачі показань самим споживачем.
Ситуацію прояснили у компанії YASNO. Спеціалісти кажуть, що єдиною причиною отримання платіжок з неправильними показаннями – несвоєчасна передача показань самим споживачем.
Адже якщо, наприклад, споживач не користувався електрикою у приміщенні протягом кількох тижнів, але при цьому не передав показання, то йому нарахують обсяг, як і в минулі періоди.
Ще б пак, оператор системи розподілу щомісяця розраховує обсяг споживання кожного клієнта. Для цього від попередніх показань лічильника віднімають поточні – це і буде кількість використаних кВт∙годин. Якщо споживач повідомляє показання регулярно та вчасно, обсяг визначається завжди чітко. А ось за відсутності актуальних даних лічильника може бути суттєва похибка, адже в такому разі оператор системи розподілу вимушений брати за основу показання, які були зафіксовані раніше, і виходячи з них розраховувати середньодобове споживання.
Таким чином обсяг визначається по середньому, а не по фактичному споживанню.
Потім інформацію про кількість використаних кВт∙годин отримує постачальник, застосовує діючий тариф та виставляє рахунок. Якщо оператор системи розподілу надав постачальнику середнє споживання клієнта, то і сума до сплати може не відповідати очікуванням клієнта.
У вас є 3 дні, а потім штраф: в Україні оновили правила мобілізації, що потрібно знати після отримання повістки
Це буде ваша найздоровіша розсада: як правильно використовувати екстремальний спосіб з окропом
Доплати до пенсії: які види соціальної допомоги отримають пенсіонери
Готовий вивести війська з деяких територій: Reuters розповіли про поступки путіна
Аби завжди мати коректний рахунок, потрібно передавати показання за два дні до кінця місяця та протягом трьох днів наступного. Надати дані можна безпосередньо оператору системи розподілу або через онлайн-сервіси YASNO:
• Особистий кабінет
• мобільний застосунок
• чат-боти YASNO-online у viber чи telegram
• форму на сайті
• на сторінці Facebook.
До слова, щоб економити на електроенергії, необхідно в першу чергу розібратись,які прилади вдома "з'їдають" найбільше електроенергії і, за можливості, використовувати їх економно (наприклад, вночі).
Так, згідно з розрахунками німецької Федеральної асоціації управління енергетики та водними ресурсами (BDEW), споживання енергії вдома розподіляється таким чином:
- 28% – телевізори, ігрові приставки та комп’ютери;
- 14% – прання та сушіння одягу;
- 13% – освітлення;
- 11% – холодильники та морозильники;
- 9% – приготування їжі;
- 8% – миття посуду.
У місячному розрізі найвитратнішими побутовими приладами є:
- персональний комп’ютер (ноутбук споживає менше енергії);
- холодильник (адже він працює цілодобово);
- телевізор (часто його вмикають «на фоні»);
- пральна машина;
- кондиціонер;
- обігрівачі та бойлер.
Читайте також:
Переворот у Росії та повалення Путіна: експерт розповів, коли це почнеться
Будьте готові: з 1 вересня у Чехії змінюються правила надання житла українцям. Що потрібно знати