Сім найбільших банків України приєдналися до системи обміну інформацією для покарання боржників

У Міністерстві юстиції України заявили, що сім найбільших українських банків, у тому числі і державний "ПриватБанк" приєдналися до нової системи обміну інформації, завдяки якій держава зможе автоматично списувати кошти з рахунків боржників. Надалі до системи приєднаються й інші банки. Про це повідомляє "OBOZREVATEL".

Справа в тому, що жителі України платять за боргом мало не гірше, ніж жителі інших європейських країн. В середньому по країні кожна сім'я накопичила боргів за комуналку на 5 тисяч гривень. А в сумі за такими статтями як мікрокредити, аліменти та податки Українці не виплатили більше сотні мільярдів гривень.

Не так давно Мін'юст видав наказ, яким ускладнив боржникам життя. Його суть полягає в тому, що тепер банківський рахунок заарештувати можуть через будь-які борги, а не тільки через борги по аліментах.

Єдина умова для блокування рахунку полягає в тому, щоб почати виконавче провадження, а виконавець зобов'язаний подати документи в банк. Правда, і тут є затримка, оскільки нерідко боржники знімають гроші з рахунків раніше, ніж до них добереться Виконавець.

Щоб вирішити цю проблему, Мін'юст ввів нововведення, яке, однак, працює не зовсім так, як хотілося б виконавцем. Це нововведення-автоматизована система виконавчих проваджень. Вона позбавляє від необхідності особисто відносити документи в банк або пересилати їх поштою за рахунок працюючого електронного документообігу. Проблема тільки в тому, що подібна система не виконує функцій автоматизованого арешту.

Популярні новини зараз

Мобілізація посилена: велике місто України "огорнуть" ТЦК та гори повісток

"Тисяча Зеленського": скільки українців отримають і чи вистачить на всіх грошей

Володимир Зеленський відреагував на заяви російського диктатора: "Путін бреше, ми не вперше..."

Хлопець Лесі Нікітюк розповів, як довго вони з нею разом: "Таке почуття, ніби..."

Показати ще

Виконавці скаржаться на те, що всі рішення все одно затверджуються співробітниками банків, тобто всі запити обробляються вручну, крім того, для з'ясування наявності рахунку в тому чи іншому банку необхідно звертатися індивідуально, якщо мова тільки не йде про сім банках, які беруть участь повноцінно.

Також важливо враховувати, що зазвичай приватні виконавці займаються великими боргами, а заробітну плату отримують в залежності від того, наскільки успішно вони роблять свою роботу. Їхні колеги, які працюють на державу, найчастіше займаються поверненням боргів за комуналку і аліменти.

Виконавець розповів, що згідно із законом боржник повинен впустити виконавця в житло, можна в супроводі поліції. Виконавець описує майно, але такий мінімум, як спальне місце або теплий одяг не чіпає. Все інше арештовується і продається, тому іноді доводиться забирати брудні каструлі і поношений одяг.

Зрештою, подібна процедура стягнення боргів не надто ефективна. За словами виконавців, закони в Україні занадто лояльні.

До цього інформаційний портал "Hyser" повідомляв, що українців попередили про рекордний стрибок долара за останні 11 місяців.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що українці масово почали відмовлятися від банківських карт "Приватбанку".

Також "Hyser" писав, що "ПриватБанк" презентував нововведення, яке ускладнить процедуру переказу грошей.