Не так давно пройшла індексація пенсій для працюючих пенсіонерів, однак дуже багато хто так і не побачив доплат. З усіх, хто потрапив під перерахунок (633 тис.) надбавку отримала половина (313 тис.). Це приблизно кожен п'ятий працюючий пенсіонер.
У Міністерстві соціальної політики раніше пояснювали, це пов'язано з тим, що перерахунок зроблений, тільки тим, хто пропрацював понад рік з дня призначення пенсії або з часу попереднього перерахунку. Пише портал "Сегодня".
Так в Пенсійному фонді в свою чергу розповіли, у багатьох пенсіонерів, як працюючих, так і не працюючих, пенсія нижче мінімальної. Причини різні: у одних була невелика зарплата, іншим не вистачає трудового стажу (30 років для жінок і 35 років для чоловіків).
При цьому в ПФУ відзначили, оскільки пенсія не може бути менше мінімальної (зараз 1769 грн), а у тих, хто має достатній страховий стаж (30 і 35 років), вона не може бути менш як 2200 грн, то таким пенсіонерам держава доплачує з держбюджету.
Це називається "пенсійна виплата", яка складається з власне пенсії та доплати до неї. Тому після квітневого перерахунку могло вийти, що у працюючого пенсіонера його особиста пенсія стала більше, а доплата – менше.
Наприклад, зароблена два роки тому пенсія була 1300 грн, а доплата – 197 грн, в сумі 1497 грн. За два роки мінпенсія зросла до 1769 грн (+272 грн) разом із зростанням соцстандартів. Відповідно, зросла і доплата від держави - до 469 грн. Після перерахунку пенсія підвищилася до 1400 грн, а доплата знизилася до 369 грн. В цілому пенсійна виплата не змінилася.
Відключення світла будуть довше: Укренерго терміново вводить жорсткі графіки – вже з сьогодні
Полуницю не потрібно вкривати чим завгодно: секрети, які допоможуть відлякати гризунів узимку
Вся правда їм приходить уві сні: 5 знаків Зодіаку, які бачать пророчі сни
"Мімоза" на столі більше не з'явиться: рецепт салату "Маркіза", який давно замінив радянську класику
Якщо пенсіонер відпрацював два роки, а пенсію не перерахували, то необхідно звернутися до відділення Пенсфонду за місцем проживання. Найкраще написати письмову заяву, на нього зобов'язані дати письмову відповідь, який, при необхідності, можна оскаржити в суді.
Також можна зателефонувати на гарячу лінію Пенсфонду 0800-503-753. Якщо назвете свої ПІБ та ідентифікаційний код, працівники ПФ у багатьох випадках зможуть дати роз'яснення за телефоном, відкривши електронну особову справу пенсіонера.
Раніше "Нyser" писав про те, що в уряді попередили, частина українців рік не зможуть вийти на пенсію.
Також наш портал повідомляв, для отримання виплат пенсіонерам тепер не обов'язково переходити на банківські картки до 1 вересня.
Нагадуємо, в Україні змінили правила призначення та перерахунку пенсійних виплат.