В Україні напередодні опалювального сезону різко зросла ціна на дрова.

Цього року справи із заготівлею дров для населення значно гірші, ніж у минулі роки, пише "Апостроф".

Експерти кажуть, що такої ситуації давно не спостерігалося. У Європі ситуація схожа в силу того, що вартість газу переступила позначку в 650 доларів за тисячу кубометрів.

У зв'язку з тим, що газ дорожчає, побутові споживачі все частіше і частіше переходять на дрова. Саме тому ціна на них зросла напередодні опалювального сезону.

В Україні існує проблема з альтернативою палива тому, що багато дров транспортується в Європу, тому на наших громадян дров не вистачає.

Ринкова ціна за кубометр дров таких твердих порід, як дуб, ясен, бук і граб досягає близько 2000 гривень. Українці, купуючи дрова, платять за хаотично накидані в кузов вантажівки стовбури, а не за щільно складені в складометри.

Популярні новини зараз

Краще, ніж піца: рецепт новорічного салату "Зимовий" з куркою та ананасами

Дональд Трамп вразив новою заявою щодо України: що буде, коли він стане президентом США

Урожаю не буде! Після якої обробки ґрунту заборонено сіяти кріп

Україну накриє мерзенна погода: вже завтра виходити з дому буде небезпечно

Показати ще

У статті йдеться про те, що якщо людині привезуть, наприклад, не п'ять кубів, а менше чотирьох, то вона погодиться і заплатить за них, як за п'ять. І ціна за один вийде не 1400 гривень, а всі 1800. Але люди тим не менш платять за те, що їм привозять.

Якщо зайти на сайт оголошень, то можна знайти альтернативні пропозиції. Так, наприклад, складометр берези продають за 1050 гривень, а от за сосну просять 8 тисяч гривень за десять кубів.

Нагадаємо, що з початку минулого тижня поступово зростає ціна на борошно.

Керівник відділу зернових та олійних ринків ІА "АПК-Інформ" Ганна Танська каже, що подорожчання пов'язане з підвищенням вартості сировини і збільшенням витрат на виробництво готового продукту.

Станом на 9 вересня борошно вищого ґатунку можна купити за 9,8−11,6 тис.грн/т, А першого ґатунку за 9,5−11,3 тис. грн/т. Це в середньому на 200-400 грн/т, а в ряді випадків на 500-600 грн/т вище показників в кінці минулого тижня.

Белая мука

Також борошно дорожчає з тієї причини, що на внутрішньому ринку присутня більш дешева борошно, що імпортується з Білорусі.

Раніше Hyser писав про те, що в Україні різко почав дорожчати ще один "стратегічний" продукт.

Також Hyser повідомляв, що в Україні дорожчає проїзд у громадському транспорті.

Нагадаємо, що в Україні рекордно дорожчає гречка.