Наша Зелена планета регулярно піддається впливам сонячного вітру - своєрідного бомбардування його частинками.
Магнітне поле Землі блокує більшу частину, пише "Главред". А все, що доходить до нас, не робить значний вплив. Однак приблизно раз на століття трапляються справжні бурі.
Не так давно відбулася конференція зі зв'язку "Sigcomm 2021" під час якої був представлений звіт, в якому говориться, що наслідки потужного сонячного шторму для цивілізації можуть стати катастрофічними. Вчені підкреслюють, що сильного шторму на Землі не було 100 років.
Останнім гігантським викидом сонячної корональної маси був викид 2 вересня 1859. Серед ночі горизонт осяяло найяскравіше Північне сяйво. "Вікторіанський інтернет" - телеграф - був повністю виведений з ладу. Однак тоді це було не так глобально.
З тих пір пройшло багато часу і людство стало більш залежно від глобальної мережі, а потенційний збиток від потужної геомагнітної бурі не вивчений донині.
Абду Джіотхі в статті пише, що локальним і регіональним інтернет-з'єднанням мало що загрожує. А ось підводні кабелі, що з'єднують континенти, які обладнані ретрансляторами, що підсилюють оптичні сигнали і розташовані на відстані приблизно 50-150 кілометрів один від одного, це інше питання. У разі виходу з ладу одного з них, відключитися може вся лінія.
Олександра Заріцька розповіла про свою першу вагітність після публікації "з натяком": "Мама працює"
Як виростити величезний урожай огірків за допомогою простого народного засобу
Чорна п'ятниця, 13 грудня: світла завтра не буде, Укренерго вводить нові графіки відключень
Настя Каменських зважилася на цей біль, Потапа поряд не було: "Я вкладаю особливий сенс"
Наприклад, якщо в окремому регіоні одночасно деяка кількість кабелів вийде з ладу, то без мережі Інтернет може виявитися весь континент. Країни, що знаходяться у високих широтах (США, Канада або Великобританія) є більш уразливі до сонячних штормів і виявляться першими.
Скільки піде часу на їх ремонт, уявити важко. За цей час мільйони людей залишатимуться відрізаними від глобальної мережі, що негативним чином позначиться як на економіці, так і на життєдіяльності цілих країн.
Початок наступної сонячної бурі спрогнозувати важко, але вчені весь час стежать за активністю Сонця. За словами вчених, у разі фіксації такого спалаху, у людства буде всього 13 годин на те, щоб підготуватися.
Раніше Hyser писав про те, що у ВООЗ розповіли, як захиститися від найнебезпечнішого штаму ковіда "Дельта".
Також Hyser повідомляв, що в Україні заговорили про посилення карантину.
Нагадаємо, що в Україні вводять обов'язковий медогляд, але є велика проблема.