Українська влада має намір впровадити чергову соціальну реформу у сфері оплати праці.
Мінекономіки розробило законопроект, який дозволить посилити захист прав працівників на своєчасну виплату зарплати в повному обсязі, пише "Обозреватель".
Також уряд говорить про скасування обов'язкової щорічної індексації та виплату відпускних і відрядних по-новому.
Для здійснення задуманих змін Кабінет міністрів планує посилити правила для роботодавців стосовно виплат зарплат працівникам. Є такі які підуть на користь саме роботодавцям, а є зміни, які нададуть більш виграшними для працівника.
У законопроекті йдеться про те, що планується ввести нову відповідальність за невиплату заробітної плати роботодавцем працівникам. У планах карати за кожного працівника, якому не виплатили заробітну плату.
В даний час сума штрафу не залежить від того, скільки працівників не отримали винагороду за оплату праці. Його розмір становить від 8500 до 17000 грн.
Гідна страва для новорічного столу: рецепт салату "Сніжок" з куркою та кукурудзою, щоб хоч десь був сніг
У вас є 3 дні, а потім штраф: в Україні оновили правила мобілізації, що потрібно знати після отримання повістки
Син Віктора Павліка заробляє гроші в 3 роки: Катя Репяхова розповіла, що робить
Відключення світла будуть довше: Укренерго терміново вводить жорсткі графіки – вже з сьогодні
Якщо законопроект буде прийнятий, то штраф за кожного працівника складе від 6800 грн до 13600 грн.
У разі, якщо гроші, які призначалися за виплату зарплат були витрачені недоцільно, то роботодавця оштрафують на суму від 13600 грн до 20400 грн за кожного працівника.
Крім штрафу, роботодавця зобов'яжуть виплачувати працівникові пеню в розмірі облікової ставки НБУ за кожен день затримки зарплати. Зараз відсоток розмірної ставки дорівнює 10,2.
Також пропонується надати працівникам право не виходити на роботу, якщо затримка в зарплаті становить більше 15 днів. Однак про це він повинен попередити заздалегідь, а саме за два дні. Тоді він має право не перебувати на робочому місці, але при цьому отримати компенсацію за цей час у розмірі 2/3 окладу.
Однак це стосується не всіх професій. Люди, від яких залежать інші люди або життя просто так не можуть відмовитися від своїх обов'язків. Тобто, якщо працівник перешкоджає запобіганню стихійного лиха, аварій, катастроф, епідемій та інше, а також у разі оголошення надзвичайного або воєнного стану.
Також це стосується працівників органів Прокуратури, судів, Збройних Сил України, органів державної влади, органів місцевого самоврядування, безпеки та правопорядку (крім технічного та обслуговуючого персоналу).
Якщо закон буде прийнятий, він набуде чинності з 1 січня 2022 року.
Раніше Hyser писав про те, що стало відомо, на кого чекають щедрі надбавки у 2022 році.
Також Hyser повідомляв, що Шмигаль готує українців до серйозної новації щодо зарплат.
Нагадаємо, що у Мінсоцполітики похвалилися новими виплатами.