Останнім часом трудове законодавство в сфері заробітної плати зазнало досить велику кількість змін.

Не так давно в першому читанні парламент прийняв законопроект, який скасовує залежність рівня мінімального посадового окладу від офіційного прожиткового мінімуму, пишуть "Факти". А 1 вересня депутати на засіданні прийняли постанову, що змінює механізм розрахунку середньої заробітної плати.

В пояснювальній записці до проекту постанови йдеться про те, що в даний час передбачений механізм, згідно з яким враховуються премії та інші виплати, які виплачуються за два місяці і більше при обчисленні середньої заробітної плати.

Однак представники середнього і великого бізнесу, які мають у своєму підпорядкуванні досить велику кількість найманих робітників, звертаються до уряду зі скаргами на невиправдано обтяжене адміністрування розрахунку.

У зв'язку з цим уряд прийняв рішення враховувати суми нарахованої зарплати без премій та інших заохочувальних виплат, в тому місяці, за який вони були нараховані без винятку сум відрахування на податки.

Згідно з документом, премії за підсумками роботи за певний період враховуються в заробітку періоду, який відповідає кількості місяців, за які вони нараховані, починаючи з місяця, в якому вони нараховані.

Популярні новини зараз

Лимонна кислота: секретний інгредієнт для розкішного врожаю та здорових рослин, як використовувати

Новорічне бажання обов'язково здійсниться: 5 ритуалів, щоб Зелена Змія вас почула

Леся Нікітюк зізналась, що їй буває дуже страшно: все вирішує тарілка

Як використовувати мандаринову шкірку на дачі: три корисні поради

Показати ще

Нагадаємо, що податкова в Україні почне перевіряти роботодавців на предмет офіційного працевлаштування їх підлеглих. Також служба має намір виявляти порушення в нарахуванні зарплат співробітникам. За ці всі порушення покладається штраф у розмірі до 180 тисяч гривень.

Ревізори матимуть право з'являтися на підприємствах без попередження.

Так, наприклад, тільки в червні в ході перевірок було виявлено більше трьох сотень працівників, які не були оформлені, як слід. Пресслужба Державної податкової служби повідомляє, що за час перевірок в Україні було офіційно працевлаштовано понад 158 тисяч співробітників.

Якщо на підприємстві буде виявлено непрацевлаштований співробітник, то роботодавцю загрожує штраф у розмірі 60 тисяч гривень. При повторному порушенні його оштрафують на 180 тисяч гривень.

Раніше Hyser писав про те, що Польща заманює заробітчан зарплатами по 70 тис. гривень.

Також Hyser повідомляв, що українська влада планує підняти заробітну плату.

Нагадаємо, що чиновники сповістили про важливі зміни.