З самого дитинства нас вчили, що всі продукти перед їжею або готуванням потрібно мити, щоб прибрати бактерії та бруд. Але, як заявили фахівці м'ясо перед приготуванням категорично не можна промивати під водою.

Річ у тому, що м'ясо може містити патогенні бактерії кампілобактер, які при вживанні в їжу можуть викликати діарейні захворювання. Найчастіше патогенами заражено м'ясо птиці.

Для дітей, людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом вони становлять серйозний ризик для здоров'я. Симптоми з'являються протягом від 1 до 10 днів після потрапляння бактерій в організм (зазвичай протягом 3-5 днів) і можуть проявлятися в легкій або важкій формі.

Симптоми можуть включати:

  • Діарея (може бути з кров'ю);
  • Спазми шлунка;
  • Підвищена температура (може бути високою);
  • Блювота;
  • Судоми (у важких випадках).

Експерти запевняють, що видалити патогенні бактерії та мікроби шляхом миття м'яса не вдасться. Оскільки вода з-під крана недостатньо гаряча, щоб вбити бактерії. Замість цього патогени поширюються скрізь у раковині, кухонному посуді, і в кінцевому підсумку по всій кухні через бризки води після миття посуду.

Бактерії з сирого м'яса можуть при митті поширитися на інші продукти харчування. Тому не рекомендовано і використовувати одну дощечку для м'яса та інших продуктів.

Популярні новини зараз

Гідна страва для новорічного столу: рецепт салату "Сніжок" з куркою та кукурудзою, щоб хоч десь був сніг

Син Віктора Павліка заробляє гроші в 3 роки: Катя Репяхова розповіла, що робить

Ну хоча б тут ціни радують: у супермаркетах подешевшав цукор, але борошно взяло курс на здорожчання

Готовий вивести війська з деяких територій: Reuters розповіли про поступки путіна

Показати ще

Існує міф про те, що замочуючи м'ясо або птицю в солоній воді або воді з оцтом, — ми підвищуємо харчову безпеку такої продукції. Але в дійсності замочування впливає тільки на смак готового продукту, але ніяк не підвищує його безпеку.

Для знищення патогенів слід надати його термічній обробці. Для профілактики інфікування бактеріями Campylobacter слід готувати їжу відповідно до основних практичних правил харчової гігієни.

Обов'язково ретельно мийте руки після того, як обробляли або упаковували сире м'ясо і птицю. Інакше все, чого ви згодом будете стосуватися, може виявитися забруднено бактеріями.

Раніше "Нyser" писав про те, що онколог пояснив чим небезпечний шашлик, якщо їсти його кожні вихідні.

Також наш портал повідомляв, експерти виявили в Україні курятину з сальмонелою.

Нагадуємо, українські магазини масово напихають людей фальсифікатом м'яса.