Українські сільгоспвиробники закликали Укрзалізницю відмовитися від планів підвищення тарифів на вантажоперевезення, попередивши, що такий крок може розорити малі та середні господарства, що призведе до значних економічних втрат і зниження врожайності, як повідомляє «Главком».
Всеукраїнський конгрес фермерів (ВКФ) наголосив, що пропоноване підвищення тарифу на 37% серйозно вплине на фінансову стійкість мікроферм, значно збільшивши логістичні витрати, які врешті-решт будуть вираховані із закупівельної ціни сільськогосподарської продукції.
Зниження доходів фермерів призведе до неможливості закуповувати достатню кількість добрив, які є важливим компонентом продуктивності сільського господарства. Для невеликих ферм вартість добрив часто є балансуючим фактором, а це означає, що скорочення доступу до них неминуче призведе до зниження врожайності.
Окрім цього, експерти прогнозують, що ця ситуація може призвести до зниження обсягів урожаю на 30%, що призведе до фінансової нежиттєздатності багатьох сільськогосподарських підприємств.
Незважаючи на збереження тієї ж площі земель, що обробляються, зниження врожайності призведе до значних втрат. ВКФ оцінює, що підвищення тарифів може призвести до втрати мікрофермами близько 1,3 млн тонн зернових та олійних культур на суму близько 300 млн доларів США.
Київ здригнувся: ракетний удар по столиці 12 лютого – все, що зараз відомо, є жертви
Українці "табунами" тікають із Польщі: що відбувається і куди ринули біженці у 2025 році
Мобілізація з 18 років: що чекає на молодих хлопців
Пенсійна катастрофа 2025: що відбувається з виплатами та хто залишиться без грошей
Також зростання залізничних тарифів може змусити виробників сільськогосподарської продукції перейти на автомобільний транспорт, що посилить і так критичний стан дорожньої інфраструктури України, особливо в умовах військових труднощів.
Експерти та представники галузі звинуватили «Укрзалізницю» у використанні своєї монополії для проштовхування необґрунтованого підвищення тарифів на перевезення вантажів.
Американська торгова палата зазначила, що, крім підвищення тарифів, компанія також планує підвищити плату за різні транспортні послуги, включаючи тарифи на використання вагонів і контейнерів.
Це рішення викликало різку протидію з боку бізнес-спільноти, яка попереджає про серйозні наслідки для економіки загалом.
Дунайське пароплавство заявило, що може бути змушене зупинити роботу, якщо підвищення тарифів продовжиться, тоді як «АрселорМіттал Кривий Ріг», одне з найбільших промислових підприємств України, на якому працюють 20 000 осіб, попередило, що зростання витрат може поставити завод під загрозу закриття.
Нагадаємо, більше жодного дешевого газу в Україні: тарифи та платежі на комуналку відлетять на Марс?
Раніше «hyser» повідомляв, в Україні "обвалилися" ціни на картоплю: головний продукт тепер дозволить кожен?
Як повідомляв «hyser», на роботу тепер лише пішки: тарифи на проїзд у маршрутці відлетіли до космосу