У автомобілів, які простоювали протягом тривалого часу, особливо під час зимового зберігання, можуть виникнути різні проблеми. Ось поширені проблеми, пов'язані з автомобілями, які довго стояли на стоянці, та деякі профілактичні заходи:

Розряджений акумулятор.

Невикористання, низька температура та постійне відключення електроенергії від систем автомобіля можуть призвести до розрядки акумулятора.

Щоб запобігти цьому, періодично заводьте автомобіль, використовуйте зарядний пристрій або вимикайте акумулятор під час тривалого зберігання.

Гума та гумові ущільнювачі.

Тривала бездіяльність може призвести до висихання та розтріскування гумових деталей, таких як шини, щітки склоочисників, сальники та шланги. Регулярний запуск двигуна та керування автомобілем можуть допомогти запобігти цій проблемі.

Популярні новини зараз

Автомобілістів попередили: тепер хочуть позбавляти прав

Вигадав суїцид, бо було нудно: українець вирішив оригінально запросити поліцію на чай

Огірки будуть ніжними та смачними: як молоко допоможе отримати ідеальний урожай

Грошей потребувати не будете: знаки Зодіаку, яких Зелена Змі в 2025 році обдарує багатством

Показати ще

Витік антифризу.

Якщо антифриз не використовувати, він може витекти з радіатора через знос ущільнень. Періодичний запуск автомобіля та циркуляція антифризу допоможуть зберегти цілісність ущільнень.

Корозія.

Вплив снігу та вологи може призвести до іржі та корозії, особливо на металевих деталях. Запобігайте цьому, застосовуючи антикорозійні засоби, закриваючи відколи та подряпини захисними покриттями, регулярно очищаючи кузов автомобіля від снігу.

Моторне масло.

У неактивних автомобілях масло може осідати в картері, що може призвести до корозії. Замініть моторне масло перед запуском двигуна після тривалого періоду зимового зберігання.

Залипання гальмівних колодок.

Увімкнення гальма стоянки перед паркуванням на зиму може призвести до залипання задніх гальмівних колодок. Для знерухомлення автомобіля краще використовувати противідкатні упори або інші способи.

Застрягання диска зчеплення.

Диск зчеплення може прилипати до маховика, коли він залишається на холостому ході. За допомогою стартера переверніть колінчастий вал двигуна при увімкнених педалях зчеплення та гальма, щоб звільнити його.

Закис трос ручного гальма.

Згодом трос ручного гальма може стати жорстким. Змастіть його відповідним мастилом, яке не загусне при низьких температурах.

Погіршення якості моторної олії.

Бездіяльність може призвести до погіршення якості олії. Перевірте стан масла візуально, і якщо воно здається густим, брудним або знебарвленим, розгляньте можливість заміни олії перед запуском двигуна.

Якість палива.

Паливо може погіршуватися з часом і за зміни температури, що призводить до конденсації та зниження продуктивності.

Рекомендується тримати паливний бак заповненим приблизно на третину, щоб мінімізувати утворення конденсату, і розглянути можливість оновлення запасу палива перед використанням автомобіля після тривалого періоду зберігання.

Правильна підготовка перед зимовим зберіганням, включаючи регулярне технічне обслуговування, використання стабілізаторів палива та дотримання наведених вище порад, може допомогти запобігти виникненню цих проблем у вашому автомобілі.

Читайте також:

Це буде ваш шанс: кому зі знаків Зодіаку зірки пророкують успіх у листопаді

Як смачно замаринувати цибулю без оцту: цей рецепт приховують усі імениті шеф-кухарі

«Спочатку закінчаться обстріли»: астролог розповів, коли війна в Україні почне згортати оберти