Ніхто не заперечуватиме, що голубці це повністю гармонійне блюдо, оскільки воно чудово поєднує в собі овочі, крупу і м'ясо, а готується у великій кількості сметанно-томатного соусу. Разом з тим на Поділля додати до всього цього пишноти свинячі ребра, щоб отримати більш насичений смак, ніж при використанні чистого м'яса.
Так, відомий в Україні шеф-кухар Євген Клопотенко познайомився з пані Оксаною з Вінницької області, яка презентувала йому святкову страву Поділля "голубці часів королеви Бони".
Жінка дізналася рецепт таких цікавих голубців від бабусі з села Чемериси-Барські, що на Поділлі. Вважається, що саме з тих місцин італійська принцеса й потому польська королева Бона Сфорца у 1532 році оглядалася навкруги та вирішила заснувати місто Бар, на честь свого рідного італійського Барі. Та місцева кухня видалася Боні надто важкою, бо начебто сама королева дотримувалась дієти, схожої на середземноморську. Та вона не розгубилася і переробила традиційні страви на свій манір. Так Бона створила власний рецепт голубців, які готувалися у глиняному глечику в печі.
Інгредієнти:
- 1 качан квашеної капусти;
- 1,2 кг свинячих ребер;
- 200 г пшона;
- сіль та перець до смаку
Коли ліньки займатися качаном капусти: як приготувати ліниві голубці на сковорідці
Додаємо сир та ковбаску: незвичайний рецепт "дачних голубців"
Квиток в універ більше не врятує: українцям закручують гайки з мобілізацією студентів та викладачів
"Шкодую, що не знав англійської": Андрій Данилко розповів, чому не виїхав за кордон
Мінфін готує сюрприз для малого бізнесу: спрощену систему - під ніж?
Як поливати город рідше та отримувати більше врожаю: секрети з пустелі, які заощадять ваш час
Як отримати безкоштовні продукти, якщо у вас є проблеми з грошима. Інструкція