Через те, що російські окупанти продовжують знищувати критичну інфраструктуру України, у нашій країні виникли проблеми не лише зі світлом, а й зі зв'язком та інтернетом. У зв'язку із цим експерти вирішили розповісти, як і за яких обставин можна зробити автономний інтернет.
Відповідну інформацію надали на порталі «Фокус»
Останнім часом українці помітили проблеми не лише зі світлом, а й зі зв'язком та інтернетом. Про це дуже добре знають мешканці столиці України.
Киянин Валерій Охріменко сказав: «Коли пропадає світло, у нас відразу пропадає інтернет, і це зрозуміло – адже роутер працює від електроживлення, хоча вже й замовив додаткове обладнання, щоб живити роутер під час відключень. Але й із мобільним інтернетом через деякий час після зникнення світла починаються проблеми».
Важливо повідомити, що якщо провайдер не забезпечений резервним живленням, при відключенні від енергопостачання в будинку може пропадати й інтернет. На превеликий жаль, тут не допоможе навіть Wi-Fi роутер.
Навіть якщо будинок забезпечений резервним живленням, його може вистачити лише на 6 годин, навіть менше.
Це мають зробити всі клієнти ПриватБанку до 1 грудня 2024 року: що потрібно встигнути
Володимир Зеленський відреагував на заяви російського диктатора: "Путін бреше, ми не вперше..."
Грошей потребувати не будете: знаки Зодіаку, яких Зелена Змі в 2025 році обдарує багатством
У вас є 3 дні, а потім штраф: в Україні оновили правила мобілізації, що потрібно знати після отримання повістки
Якщо у вас слабкий сигнал, його може покращити роутер з антеною, наприклад, LTE Wi-Fi роутер Olax U90H-E + антена 3G/4G LTE Стріла Aspor 1700-2700 МГц 21 дБ. Цей набір коштуватиме українцям приблизно 2.5 тисячі гривень.
Однак тут знадобляться певні навички для дій. Спочатку потрібно розмістити сім-карту мобільного оператора в роутер, поставити його поряд з ноутбуком або смартфоном, або підключити його через USB до ноутбука або планшета. Після цього потрібно розмістити антену-стрілу за вікном якомога вище. Однак такий спосіб може виявитися не особливо ефективним.
Щоб досягти кращого успіху, потрібно купити комплект з антенами, який працює дещо інакше.
"Є спеціальні пристрої, які називаються "репітер". Це двосторонній підсилювач сигналу як від найближчої вишки до телефону, так і назад від телефону до вежі", - сказав фахівець.
Важливо наголосити, що ніхто не знає як зробити якісний інтернет у непередбачених ситуаціях. Тут все залежить від якості роботи та розміщення найближчої вежі оператора.
Читайте також:
Форс-мажор зі світлом: киян попросили приготуватись. Графіків не буде
Без світла, води та зв'язку: Кличко оцінив перспективи тотального блекауту у Києві