За правилами Євросоюзу, перехід на зимовий час здійснюється в останню неділю жовтня. Що ж до України, то тут зміна часу відбувається разом із Європейським союзом та більшістю країн Європи двічі на рік: в останню неділю березня країна переходить на літній час, а кожну останню неділю жовтня повертається на "зимовий", тобто свій стандартний поясний час.

Отже, сьогодні вночі рівно о 04:00 українцям потрібно перевести стрілки годинника на зимовий час. Час переводять на годину тому.

А ось у Криму, а також на частині території Донецької та Луганської областей використовується місцевий час без сезонного переведення годинника.

Перехід на зимовий та літній час пояснюють необхідністю подовження світлового дня. Робиться це з метою економії електроенергії.

Зазначимо, що більшість сучасних електронних пристроїв, комп'ютерів та телефонів переходять на зимовий час автоматично. Однак, на механічному годиннику і будильниках час потрібно буде перевести вручну.

До речі, заради справедливості, варто зазначити, що тема переведення годинників багато років є причиною численних суперечок у суспільстві. Так, наприклад, лікарі стверджують, що переведення годинника вкрай негативно позначається на здоров'ї людей. Що ж до економії, то з цього приводу багато економістів мають сумніви. Але поки така практика ще не скасована, ми продовжуємо перекладати стрілки годинників восени та навесні.

Популярні новини зараз

Консервація скасовується? Скільки коштують огірки та помідори в супермаркетах, чи варто чекати зниження цін

Зірка фільмів Квентіна Тарантіно більше не з нами: легендарний актор покинув цей світ

Чому в малині заводяться черв'ячки: жуків ловити треба, а не скаржитися

Українцям підсовують фальшиві долари та євро: як не попастися на гачок шахраїв

Показати ще

Читайте також:

Повне дно: у Росії обіцяють вибачити борги з комуналки тим, хто піде воювати в Україну-*

Пенсіонери зможуть отримати одноразову допомогу у 10 тисяч: кого це торкнеться

З 1 листопада у ЦНАПах зростуть ціни на важливі послуги. Перелік