Відчути себе велетнем і прогулятися величезними колонами вздовж узбережжя сьогодні може будь-яка людина, яка відвідала Ірландію. Ще б пак, саме там знаходиться загадкова стежка Гігантів, яка складається з 40 тисяч багатогранних стовпів, що утворюють дорогу, що формою нагадує трамплін. Про найцікавіший феномен природи складено чимало легенд, але й вчені не втрачають часу даремно, пропонуючи нові версії виникнення "Дороги Гігантів".

Наприклад, раніше вважалося, що стежка Гігантів – це наслідок мінеральних відкладень із морської води або скам'янілий ліс із бамбука. Але ці версії надалі не отримали доказів.

І ось 6 жовтня 2022 видання Daily Mail надрукувало дослідження куратор відділу з природничих наук Національного музею штату Нью-Йорк, Майка Сіммса. Вчений всерйоз вважає, що велична природна пам'ятка "Дорога Гігантів" у Північній Ірландії утворилася лише за кілька днів, а не тисяч років, як це передбачалося раніше.

Щоб пояснити свою теорію простими словами, експерт музею Ольстера порівняв її зі листковим пирогом, який "провалився посередині".

Отже, суть дослідження полягає в тому, що незвичайні кам'яні колони сформувалися завдяки вулканічній лаві, коли вона заповнила річкову долину, а потім просіла.

"Коли розплавлена ​​лава при температурі близько 1200 °C потрапляє у воду, відбувається досить вибухова реакція, оскільки вода закипає майже миттєво. Це розбиває частину лави на крихітні склоподібні фрагменти, які називають гіалокластитом", - каже куратор музею.

Популярні новини зараз

Віталій Козловський вперше зізнався, як почались його таємні стосунки з Юлією Бакуменко: навіть змінювала пісні

Раптовий обвал цін: з'явилася унікальна можливість запастись продуктами на зиму

Діма Монатік розповів, чи буде цого дружина виїжджати в США на пологи: "Ми давно над цим працювали"

Батькам краще купити заспокійливе: діти яких знаків Зодіаку мають дуже складний характер

Показати ще

Сіммс також зазначив, що всі наукові дані вказують на те, що западина, яка пізніше стала відомою як Дорога, була досить сухою, коли прибула лава, а це означає, що "вона взагалі не могла бути там дуже довго".

Зазначимо, що раніше найпопулярнішою науковою теорією освіти незвичайної природної пам'ятки було те, що лава від виверження підводного вулкана рухалася до морського узбережжя і охолоджувалася, коли торкалася води, утворюючи дивні, майже ідеальні шестикутні колони протягом тисяч років.

Крім того, щодо утворення Дороги гігантів у Північній Ірландії існує міф про розгніваного велетня, який у боротьбі з протилежним гігантом по той бік моря сформував знамениту Дорогу, відколюючи каміння від узбережжя, щоб кинути їх до Шотландії.

Довідка: Дорога гігантів - унікальна пам'ятка Північної Ірландії, яка, по суті, складається з 40 тисяч шестикутних колон, що плавно спускаються в море.

Стежка велетнів знаходиться під охороною ЮНЕСКО, а з 1987 року є національним заповідником Північної Ірландії.

Читайте також:

Вчені показали, як виглядала жінка у кам'яному віці. Довго вважали, що то чоловік. Фото

Ванна на колесах: білоруські вчені створили Лукашенку машину для втечі. Фото

Льодовик всесвітнього апокаліпсису може відірватися будь-якої миті. Вчені попередили