Мало хто знає, але крім двох основних свят, присвячених святителю Миколі, що відзначається (за новим стилем) 19 грудня (блаженне успіння святого) та 22 травня (перенесення святих мощей до міста Бар), існують й інші дні церковного вшанування Угодника Божого Миколая. 11 серпня – один із таких днів.

Сьогодні, 11 серпня, віряни вшановують Різдво Миколая Чудотворця.У цей день прийнято відвідувати церкву, де проходять урочисті молебні на знак вшанування пам’яті Святого Миколая. За народним уявленням, Миколай Чудотворець є одним з найбільш наближених до Бога, тож молитви до нього у цей день вважаються дуже ефективними, особливо для хворих та знедолених.

Відзначимо, що це свято довго було забутим у православній традиції.

Різдво Миколая Чудотворця було запроваджено у IX столітті разом із хрещенням Київської Русі. Однак, під час правління Катерини І І у Російській імперії свято було скасоване, після чого про нього забули аж до ХХІ століття. У 2004 році Різдво Святителя Миколая Чудотворця було відновлене православною церквою.

Миколай народився в місті Патарі Лікійської області, що на південному узбережжі Малоазійського півострова. Виріс він у сім’ї благочестивих християн Феофана і Нонни. Мати Миколая Нонна після пологів відразу ж зцілилася від хвороби. Новонароджене немовля в купелі хрещення простояло без сторонньої допомоги три години, віддаючи цим честь Пресвятій Трійці.

На честь свята Різдва Святителя Миколая складено тропар і кондак, від давніх часів відомі в літургійному житті православної церкви.

Популярні новини зараз

Тепер буде легше: графіки відключення світла 23 листопада – Укренерго потішило українців

Якщо ви досить розумні, то ви зробите це: навіщо садівники обв'язують дерева колготками

Лимон для схуднення не вранці, а перед сном: як правильно вживати, щоб кілограми танули

Володимир Зеленський відреагував на заяви російського диктатора: "Путін бреше, ми не вперше..."

Показати ще

До слова, у четвер, 11 серпня, іменини також відзначають власники таких імен: Михайло, Костянтин, Данило, Анатолій, Олексій.

Як і під час інших церковних свят, на Різдво Миколая Чудотворця не можна поратися в городі та саду, шити, в’язати, займатися прибиранням або пранням.

Також в цей день категорично заборонено лаятися, особливо зі своїми близькими, адже цей день має бути призначено для духовного розвитку і бажано провести його у гармонії із собою та іншими людьми.

А ще наші пращури вважали, що у цей день не можна давати в борг, а свої борги варто повернути.

Народні прикмети:

  • Якщо цілий день туман, то буде хороший урожай зернових культур.
  • Ранковий туман – до поганого збору меду.
  • Багато ягід і горіхів – до холодної зими.
  • Якщо грибів мало в лісі, то зима буде сніжною і морозною.
  • Відсутність заморозків цього дня пророкувала теплий початок осені, а якщо овес зеленіє вдруге за сезон, то варто очікувати багато дощів восени.

Читайте також:

На півроку і більше: експерт розповів про паузу у бойових діях

Виявилася надувною: у Криму зганьбилися з "грізною" системою ППО. Відео

Путін не переживе: ЗСУ вивели з ладу черговий найважливіший міст. З'явилося відео