Стало відомо, що активісти з Бурятії, Мордовії та Татарстану звернулися до президента США Джо Байдена з проханням підтримати їхні народи у реалізації права на самовизначення. Про це пише "Ideal.Реалії".

Так, представниця Бурятії Раджана Дугар-ДеПонте, татарин Іршат Хабі та представник фінно-угорського народу Віталій Ромашкін влаштували акцію у Вашингтоні із прапорами своїх народів.

Раджана Дугар-ДеПонте у відкритому листі Байдену написала, що зазнає величезного болю, оскільки військових із Бурятії ховають мало не щодня.

"Мені, як бурятку, боляче усвідомлювати, що Кремль використовує бурятських хлопців для досягнення своїх злочинних цілей - захоплення нових територій і розширення кордонів імперії. Війна - це все, що Москва здатна запропонувати хлопцям із бурятських сіл. Гинути як гарматне м'ясо на черговий захват росіян. Я не бажаю такого майбутнього для Бурятії та свого народу", - заявила активістка.

Вона вважає, що народи Росії стали фактично заручниками Московського режиму, які не мали вибору крім війни чи в'язниці.

"Ми не бачимо майбутнього наших народів у складі Росії та не хочемо відповідати за військові злочини Кремля", - додав Ромашкін.

Популярні новини зараз

Плов точно вийде і рис не розвариться: рецепт з індичкою та родзинками

Чому всі забули про цей десерт? Рецепт вафельного торта "Горішок" зі згущеним молоком

Українцям видадуть 4500 гривень і навіть більше: хтось може розраховувати на базову допомогу

Які рослини в жодному разі не можна обрізати восени: моліться, якщо ви це зробили

Показати ще

20 липня Ліга Вільних Націй проведе прес-конференцію із представниками національних рухів, що входять до Ліги. У ній братимуть участь буряти, татари, башкири, інгерманландці, козаки, калмики та ерзяни. Активісти також планують провести мітинги в американських містах, щоби заявити про своє право на самовизначення.

"Сьогодні ми в тому ж становищі, що й Україна, Естонія, Литва чи Латвія 40 років тому. Ми добиватимемося деколонізації", - заявив Іршат Хабі.

Зазначимо, що у різний час визнання суверенітету вимагали Карелія, Дагестан, Татарстан та Чечня (Ічкерія). А в 1992 році, наприклад, зі складу Росії хотіли вийти Свердловська та Челябінська області, які перетворилися на Уральську республіку, а також незалежності вимагав Далекий Схід і роком пізніше – Сибір.

Читайте також:

Жданов розповів, чи зможуть російські війська увійти до Харкова та захопити його.

Для дачі та села: як зробити простий розчин, що відлякує комарів

Путін лише за 4 місяці розорив Росію більш ніж на 25 мільярдів доларів