У Мережі та на російських телеканалах з'явилися новини про заборону на заправку до повного бака на АЗС у Центральній Росії з 14 липня. Про такі випадки стало відомо не лише у глибинці і, як кажуть експерти, з кожним днем ​​ситуація на заправках стрімко погіршуватиметься.

Інформацію про те, що нафтопереробні заводи Росії досить серйозно знизили обсяг виробництва пального через падіння видобутку нафти, опублікував і 24 канал , посилаючись на власні дані розвідки.
Так стало відомо, що в Кремлі зосередилися на тому, щоб встигнути продати якнайбільше енергоносіїв за кордон, забувши про власний внутрішній ринок. Тому постачання бензину та дизельного пального на російські заправки досить серйозно зменшилися, але АЗС тривалий час трималися на власних запасах.

Розбомблено українські НПЗ, але ліміти вводять у Росії

Ситуація з наявністю пального на заправних станціях у Росії погіршилася настільки, що про неї навіть вимушено написали пропагандистські ЗМІ. У численних публікаціях росіянам пояснюють, що з 14 липня вони можуть зіткнутися із несподіваною зміною у роботах АЗС.

Фактично на АЗС запрацюють ліміти відпустки палива, і це при тому, що Росія завжди себе позиціонувала як постачальник енергоносіїв №1 у світі.

Зазначимо, що якийсь час тому таке було в Україні, проте ліміти уряд запроваджував тимчасово для стабілізації ситуації з паливом, оскільки російські ракети розбомбили усі НПЗ.

Зрозуміло, офіційно наявність проблеми ніхто не визнає. Співробітникам АЗС вже донесли інформацію про те, що відмовляти автовласникам потрібно, посилаючись на різні причини – усне розпорядження керівництва, не приїхав бензовоз тощо.

Популярні новини зараз

Орхідея давно не квітне: як за допомогою часнику та меду "очухати" квітку

Плов точно вийде і рис не розвариться: рецепт з індичкою та родзинками

Ще більше здорожчають не лише яйця, а й хліб: українців попередили про майбутні ціни у супермаркетах

Хлопець Лесі Нікітюк розповів, як довго вони з нею разом: "Таке почуття, ніби..."

Показати ще

Відомо лише, що національна асоціація вантажного автомобільного транспорту "Грузавтотранс" звернулася до прем'єр-міністра Михайла Мішустіна з ініціативою ввести ліміт у 50 літрів на продаж дизельного палива іноземцям як заходи у відповідь на порушення транспортних домовленостей щодо Калінінграда з боку Литви та Європейського союзу.

У пояснювальній записці сказано, що іноземцям можна буде купувати і більше 50 літрів, але за купівлю палива понад встановлений ліміт пропонується брати компенсацію, порівнянну з європейськими цінами. Наприклад, зараз літр дизельного палива на автозаправках Росії коштує в середньому 54 рублі, тоді як у Європі – понад 130.

Пропагандисти кажуть, що не заправляти в повну корисність

Щоб підготувати суспільство до появи серйозної проблеми із пальним, кремлівські ЗМІ вже почали коментувати численних "експертів".

Так, людям намагаються пояснити, що таке рішення керівники АЗС ухвалили насамперед для захисту автомобілів, у яких після заправки повного бака може вийти з ладу система вентиляції, а також страждатиме ходова частина.

Звичайно, з такою логікою можна говорити про те, що наявність пального в бензобаку взагалі шкодить машині, адже під час поїздок машина поступово ламається.

Щоправда, представник Національної спілки автомобілістів (НАС) Антон Шапарін спростовує слова, що заправка до повного бака завдає шкоди автомобілям.

"Їздити з великою кількістю палива в баку для машини корисніше - велика кількість палива дозволяє охолоджуватися паливному насосу. Я нещодавно був у такій ситуації, коли бензину у мене в баку було мало, а через потужний бензонасос він просто закипів", - заявив експерт . Читайте також:

Теракт Путіна: по Вінниці вдарили крилатими ракетами з підводного човна. Вона стояла у Чорному морі

Реакція Зеленського на теракт Путіна: президент не витримав. Заява

Росія почала випускати ракети по метрополітену. Подробиці прильотів