Ті, хто цікавиться історією, пам'ятають, як 17 вересня 1939 року радянські війська вступили на територію Польщі. Саме тому на початку Другої світової Польща була поділена на дві тоталітарні держави. А якщо ще взяти до уваги катинський розстріл та авіакатастрофу під Смоленськом, то стає зрозуміло, чому в Польщі вже довгий час не довіряють Росії.
Зараз, коли Росія розв'язала повномасштабну війну проти України, Польща, як ніхто інший, розуміє небезпеку і для себе. Ще б пак, Польща має 186 км сухопутного кордону з Білоруссю, яка відіграє роль союзника російських окупантів.
Не дивно, що міністр оборони Польщі Маріуш Блащак нещодавно анонсував черговий етап переозброєння. І справді, Польща прискореними темпами будує нову систему безпеки на своєму кордоні з Білоруссю.
Крім того, Збройні сили Польщі отримують допомогу від партнерів НАТО і будують багатоступінчасту лінію оборони.
Відомо, що Польща підписала договір про постачання 32 суперсучасних винищувачів F-35A на суму 4 млрд 600 млн доларів. Літаки мають надійти на озброєння польської армії у 2024 році.
А ще для посилення угруповання НАТО на східному фланзі Британія перекинула до Польщі танкову роту, 14 танків і тягачі супроводу. Раніше Польща підписала контракт на 6 млрд дол. на постачання сучасних танків виробництва США M1 "Абрамс".
Автомобілістів попередили: тепер хочуть позбавляти прав
Грінки - це минуле століття: рецепт салату "Шпротик", який стане зіркою новорічного столу
Вигадав суїцид, бо було нудно: українець вирішив оригінально запросити поліцію на чай
Грошей потребувати не будете: знаки Зодіаку, яких Зелена Змі в 2025 році обдарує багатством
Все в рамках розуміння загроз з боку РФ та її сателіту Білорусі. Про це президент Польщі Дуда заявляв ще під час саміту НАТО у Мадриді.
"А що ж буде зі застарілими озброєннями, особливо радянського зразка, які зараз має в своєму розпорядженні Польща? Усі вони можуть бути передані Україні і допомогти, хоч і в обмеженому варіанті, деякі зони повітряного простору України від агресії РФ", - сказано в сюжеті.
Переозброєння армії Польщі зараз нині швидкими темпами. На тлі реальної загрози з боку РФ і Білорусі Польща не має іншого виходу, як просити партнерів по НАТО допомогти в обороноздатності якнайшвидше. А розгортання ракетних дивізіонів типу "Іскандер" та "Точка-У" на території Білорусі поблизу кордонів із Польщею змушує НАТО відповідати симетрично.
"Частково тиск з боку Росії та Білорусі на Польщу вигідний Україні: партнери Польщі по блоку НАТО посилюють її обороноздатність, а звільнені таким чином озброєння радянського зразка може передаватися на потреби ЗСУ. Надати його можуть у найкоротші терміни і на ньому не потрібно вивчати українську армію" , - Підсумували у сюжеті.
Читайте також:
Цигарки для нагрівання тепер заборонено курити у громадських місцях .
Це матриця? Новим прем'єром Британії може стати двійник Рєзнікова. Спробуйте відрізнити .