Вручені повістки на вулиці, пляжі, блокпості, АЗС чи в іншому місці вже не викликає ні в кого здивування. От тільки роздача повісток українцям під час вогєнного стану будь-де та у вигляді покарання викликали справжній резонанс у суспільстві. Одні вважають, що така практика правильна, інші її нещадно критикують. Тепер "модно" вважати, що таке "покарання" насправді знецінює ризик тисяч хлопців і дівчат, які пішли добровільно захищати Україну. Всі нюанси спробував пояснити психолог.

Так, військовий психолог Андрій Козінчук у сюжеті "Сніданку з 1+1" розповів, чи варто використовувати повістки, як метод покарання.

"Є методи набагато крутіші. Заохочення, наприклад. Коли тебе карають, твоя психіка захищається. А нам потрібно укомплектувати ЗСУ вмотивованими людьми", - каже психолог і додає, що "заганяти людей для поповнення лав української армії, - це неефективно".

Козінчук акцентує увагу також на тому, що українці відрізняються від РФ тим, що ми не воюємо "м'ясом", ми воюємо мізками.

І справді, в Україні багато людей, які самі хочуть йти захищати свою Батьківщину.

При цьому Козінчук пояснив, що потрібно робити у разі вручення повістки. По-перше, не порушувати закон й прийти на співбесіду й медобстеження.

А от адвокати називають вручення повісток на пляжах, у клубах й т.д. не покаранням, а радше демонстрацією справедливості на державному рівні. Зазначається, що у воєнний стан дійсно простіше вручити повістку, адже громадяни повинні мати при собі документ.

Популярні новини зараз

Чи настане кінець світу після смерті Папи Франциска? Що кажуть стародавні пророцтва

"Я себе дуже накрутив": Тарас Цимбалюк відверто розповів про проблеми з серцем перед стартом "Холостяка"

Податки під час продажу авто: що повинен знати кожен українець

Ведучий "Говорить вся країна" Олексій Суханов невиліковно хворий: "Все, кранти"

Показати ще

У Командуванні Сухопутних військ пояснюють, що вручити повістку можуть не лише у Центрах комплектування: це можуть бути й голови ОТГ, може бути керівник установи чи організації, де працює цей військовозобов'язаний. При цьому громадяни можуть отримувати повістки у будь-якому місці. Проте вручення повістки не означає того, що людину одразу відправляють на фронт. Їх вручають, щоб внести інформацію про особу у військкомат. Призивають у першу чергу громадян, які мають досвід військової служби або зборів. Хто не має такого досвіду - їх призивають до навчальних військових частин.

Читайте також:

У Києві почали проводити військову підготовку цивільного населення. Місто готується до оборони .

Путін "гримнув" Лукашенко: вже наступного тижня Білорусь оголосить дефолт, - Fitch .

Затопить городи та різко похолодає: в Україну йде "холодний фронт". Де чекати .